×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Meksikā slepenos kapos atrasti vismaz 242 cilvēku līķi

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Meksikas varas iestādes ir atradušas vismaz 242 cilvēku līķus slepeni ierīkotos kapos Verakrusas štatā valsts austrumos, piektdien paziņoja amatpersonas.

Šos kapus uzgāja mātes, meklējot savus pazudušos bērnus, un mirstīgās atliekas tajos tika atrastas sešu mēnešu laikā.

Pirmo līķi pērnā gada augustā pie Verakrusas pilsētas atrada brīvprātīgo kolektīvs “El Solecito”, kuru izveidojuši pazudušo cilvēku radinieki.
Ir uzieti pavisam 124 kapi, un pēc gandrīz visu šo kapu pārmeklēšanas tajos ir atrasti 242 galvaskausi, sacīja prokuratūras augsta amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Cits izmeklēšanai tuvs cilvēks, kas arī lūdza neizpaust viņa personību, sacīja, ka šajos kapos bija “daudz jaunu sieviešu drēbju, dokumentu un apavu, kas izskatās pēc iekšpilsētas bērniem piederošiem”.

Verakrusā, kas ir viens no vardarbības pārņemtajiem Meksikas štatiem, notiek asiņaini strīdi starp narkotiku karteļiem “Los Zetas” un “Jalisco Nueva Generacion”.

Armijas ziņu avots, kas sadarbojas ar “El Solecito” un arī vēlējās saglabāt anonimitāti, sacīja, ka upurus “varbūt aprakuši noziedznieki saziņā ar vietējām varas iestādēm”.

Slepeni ierīkoti kapi ar simtiem līķu atrasti arī citur Meksikā. Janvārī šādā kapā Nuevoleonas štatā atrada 56 līķus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+