Pasaulē
Citur

Meksikā vērtēs iespējamo narkotiku legalizāciju0

Publicitātes foto

Meksikas prezidenta amatā ievēlētais Andress Manuels Lopess-Obradors devis “pilnīgu rīcības brīvību” nākamajai iekšlietu ministrei Olgai Sančesai-Kordero attiecībā uz iespējamo narkotiku legalizācijas izvērtējumu.

Par to, uzrunājot studentu auditoriju, otrdien paziņoja pati nākamā ministre.

“Attiecībā uz narkotiku legalizācijas jautājumu Andress Manuels man teica, un es citēju: “Pilnīga rīcības brīvība. Viss, kas ir nepieciešams, lai atjaunotu mieru šajā valstī. Sāksim debates”,” sacīja Sančesa-Kordero.

Nākamā ministre arī paziņoja, ka plāno Kongresā, kur Lopesa-Obradora koalīcijai ir vairākums abās palātās, ierosināt likumprojektu par “pārejas justīcijas sistēmu”.

Tajā paredzēti samazināti sodi noziedzniekiem, kas palīdzējuši atrisināt neatklātus noziegumus, patiesības komisijas, kas būtu līdzīgas tām, kādas jau darbojas pēckonflikta situācijās, reparāciju programmas upuriem.

Tajā būtu ietverts arī strīdīgais Lopesa-Obradora priekšlikums par amnestijas izsludināšanu atsevišķās narkotiku lietās, sacīja Sančesa-Kordero.

Kopš Meksika cīņai ar narkomafiju 2006.gadā iesaistīja armiju, valsti pārņēmis vardarbības vilnis, kas prasījis vairāk nekā 200 000 dzīvību.

“Pārejas justīcijas sistēma Meksikai ir iespējama un neatliekama, turklāt ne tikai vardarbības upuriem, bet arī visai Meksikas sabiedrībai,” sacīja Sančesa-Kordero.

LA.lv