×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Meksikas skolotāji protestos dedzina un demolē partiju birojus

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Meksikas dienvidrietumos trešdien notika skolotāju protesti pret izglītības reformu,  kuru dalībnieki aizdedzināja valdošās partijas vietējo biroju un izdemolēja citu partiju birojus.

Vairāki tūkstoši skolotāju arodbiedrības CETEG biedru, kuriem pievienojās arī lauksaimnieki un studentu grupas, devās protesta gājienā Gerrero štata galvaspilsētā Čilpansingo. Daļa demonstrantu maskās uzbruka četru partiju birojiem.

Demonstranti iebruka Meksikā valdošās Institucionāli revolucionārās partijas (PRI) biroja ēkā, meta pa tās logiem krēslus, papīrus un telpaugus, kā arī aizdedzināja biroju no iekšienes. Daži no viņiem ar krāsas aerosolu sazīmēja uz ēkas pret valdību vērstus grafiti, bet citi norāva prezidenta Enrikes Penjas-Njeto fotogrāfijas.

Tā kā Penjas-Njeto veikto izglītības reformu atbalsta arī opozīcijas partijas, protestētāji ar caurulēm un mietiem izsita logus un durvis Nacionālās rīcības partijas (PAN), Demokrātiskās revolūcijas partijas (PRD) un Pilsoņu kustības birojos. Uz PRD biroja sienas tika uzrakstīts “tautas nodevēji”.

Telekanāls “Milenio” parādīja nelielus ugunsgrēkus arī štata izglītības departamenta audita birojā, kura autostāvvietā bija izmētāti datori un stikla lauskas.

Policija neiejaucās šajos protestos, bet apmēram 300 policistu apsargāja štata likumdošanas padomi.

Skolotāji pēdējo nedēļu laikā divreiz bloķēja automaģistrāli starp Mehiko un kūrortpilsētu Akapulko, protestējot pret izglītības reformu, kas decembrī tika pieņemta federālajā Kongresā.

Gerrero štata likumdošanas padome otrdien pieņēma izglītības likumu, neizpildot protestētāju prasības mīkstināt federālo likumu, kurš pieprasa skolotājiem periodiski kārtot pārbaudījumus darba vai paaugstinājuma iegūšanai.

Štata gubernators Anhels Agirre nosauca vardarbīgos protestētājus par “vandaļiem” un brīdināja, ka ir izdoti orderi viņu aizturēšanai. Gubernators piebilda, ka ir pieprasījis federālās policijas papildspēkus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+