×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

“Melānijas hronika”: sākas filmēšanas otrais posms (2)

Fragments no filmas "Melānijas hronika". Foto: Jānis PešiksFragments no filmas "Melānijas hronika". Foto: Jānis Pešiks

Kadrs no filmas "Melānijas hronika".

Otrdien, 5. augustā, ar apjomīgu 1941. gada masu deportāciju inscenējumu Tukuma novada Bikstu stacijā sākas režisora Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” nākamais filmēšanas posms, portālam LA.lv pavēstīja filmas producente Inese Boka-Grūbe.

Jau rakstīts, ka filma tiek veidota pēc žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas autobiogrāfiskā darba “Veļupes krastā” , kas ir viens no spilgtākajiem staļinisma deportāciju laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Filmēšana ilgs visu augustu gan Tukuma novada Bikstu stacijā, gan Rīgā, gan Pasienē un Pildā. Šajā filmēšanas posmā filmas uzņemšanā piedalīsies vairāki Rīgas, Bikstu un Ludzas novada iedzīvotāji.

Režisora Viestura Kairiša darbs ir nozīmīgs ne tikai kā būtiska Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī nozīmīgs darbs Latvijas kino, jo tas iecerēts kā liela mēroga un tematikas darbs, kas potenciāli piesaistīs jauniešu auditoriju un arī izraisītu starptautisku interesi par Eiropas vēstures maz zināmu un atspoguļotu tematiku – staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām.

Režisors uzskata – šī filma jāuzņem tieši šobrīd, kamēr dzīvi vēl ir šo notikumu aculiecinieki, kuri visu mūžu dzīvojuši ar šo traģisko dzīves pieredzi, tā arī nepieredzot savu sajūtu vai atmiņu apliecinājumu ne literatūrā, ne kino. Latviešu kino šie notikumi nekad vēl nav ticis aplūkots ārpus ideoloģiska uzstādījuma, bet tieši kino ir viens no būtiskākajiem kultūras elementiem, kas veido nacionālo identitāti.

Filmas komanda ir režisors un scenārists ir Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, līdzproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas direktore Elīna Zazerska, galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, filmā lomas atveido aktieri Maija Doveika, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa, Baiba Broka, Ivars Krasts, Jana Čivžele, Juris Strenga, baltkrievu aktieris Viktors Ņemecs, austriešu aktieris Ervīns Leders. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Filma ir Latvijas un Somijas kopprodukcija. Filmas pirmizrāde plānota 2015. gada nogalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc Bikstu stacija tagad ir Tukuma novadā? Dobeles novads! Jā, ar zināšām tā švakāk…..

Draugiem Facebook Twitter Google+