×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

“Melānijas hronikas” saņem Eurimages atbalstu

Ekrānšāviņš no kinoprovēmEkrānšāviņš no kinoprovēm

Eiropas Padomes kino nozares atbalsta fonds Eurimages projektu konkursā piešķīris 110 000 eiro atbalstu režisora un scenārista Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” ražošanai, ziņo Nacionālais kino centrs.

Filma ir Latvijas un Somijas kopražojums. Filmas producents no Latvijas puses ir filmu studija Mistrus Media. Fonda eksperti, vērtējot Latvijas projektu, atzīmējuši filmas scenārija kvalitāti un dramatisko struktūru, kā arī filmas tēmas aktualitāti un starptautisko izplatīšanas potenciālu. 2014. gada pirmajā Eurimages sesijā, kas norisinājās Budapeštā, Ungārijā, tika atbalstīti 17 spēlfilmu, dokumentālo un animācijas filmu projekti, starp kuriem arī tādu pasaulē zināmu un atzītu režisoru kā Paolo Sorentīno, Aleksa van Varmerdama un Paolo un Vittorio Taviani topošo filmu projekti.

Līdz šim fonds atbalstījis vairākus nozīmīgus Latvijas studiju veidotos kopražojumus, kā pēdējie atbalstu 2013.gadā saņēma Krievijas, Latvijas, Francijas un Lielbritānijas spēlfilma “Divas sievietes” un 2012.gadā mūsu režisora Jura Kursieša spēlfilma “Modris”.

2011. gadā filmu studija Mistrus Media sāka darbu pie Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pēc rakstnieces Melānijas Vanagas darba “Veļupes krastā”. Žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfija “Veļupes krastā: 1941-1957” ir spilgtākais staļinisma deportāciju laika notikumu apraksts latviešu literatūrā, kas pēc publicēšanas kļuva par pieminekli visiem izsūtījumā bojāgājušiem un cietušajiem.

Filmas “Melānijas hronika” tapšanu spēlfilmu konkursā ir atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Eco Baltia, Arkogints. Sadarbība izveidota arī ar Rīgas starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) Audiovizuālās mediju mākslas studiju programmu un tās studentiem.

Filmas komanda ir režisors un scenārists Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, somu grima māksliniece Mari Vālasranta, dekorāciju mākslinieks Jānis Bijubens, filmas direktore Elīna Zazerska, filmas izpildproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas producenti Inese Boka-Grūbe un Klaus Heidemans (Somija). Galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo. Filmā lomas atveido arī latviešu aktrises Maija Doveika un Guna Zariņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+