Mobilā versija
+1.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
24. septembris, 2015
Drukāt

Melānijas Vanagas 110. dzimšanas dienā koncertu sniegs koris “Dziesmuvara”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Godinot rakstnieces M. Vanagas 110. gadadienu, sestdien, 3. oktobrī plkst. 16 Amatas novada kultūras centrā Ģikšos piemiņas koncertu sniegs LU jauktais koris “Dziesmuvara” un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska, LA.lv uzzināja Melānijas Vanagas muzejā.

Koris dibināts 1925. gadā, ilggadēja tā dalībniece bijusi arī Melānija Vanaga. Pārtraukusi savu darbību Latvijā 1944. gadā, “Dziesmuvara” tika atjaunota 2000. gadā, māksliniecisko vadību uzticot tādiem pazīstamiem diriģentiem kā Aināram Rubiķim un Edgaram Račevskim. Kopš 2009. gada kori vada Krista Audere.

M. Vanaga savas jaunības un kora agrīnos gadus iemūžinājusi vairākās autobiogrāfiskā cikla “Dvēseļu pulcēšana” grāmatās – romantiskākās no tām, iespējams, ir “Dziesmuvara” un “Iedzīvoju pasakā”. Tieši no tām 3. oktobra koncertā fragmentus lasīs Zane Jančevska, savukārt koris “Dziesmuvara” līdzās latviešu kora mūzikas “zelta fondam” – E. Dārziņa, J. Kalniņa, Ā. Ābeles, B. Skultes darbiem – izpildīs arī S. Mences, H. L. Haslera, V. Miškina kompozīcijas.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+