×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
24. aprīlis, 2018
Drukāt

Melbārde: “ABLV Bank” darbības apturēšana “nesusi lielu skādi kultūrai” (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde

“Man ir jāatzīst, ka “ABLV Bank” darbības apturēšana ir nesusi lielu skādi Latvijas kultūrai un kultūras mecenātismam, jo faktiski darbību ir apturējis ne tikai ABLV labdarības fonds, bet arī Ināras un Borisa Teterevu fonds, jo arī šī fonda līdzekļi šobrīd ir iesaldēti “ABLV Bank” likvidācijas procesā,” kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) sacīja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”.

Melbārde norādīja, ka daudzas kultūras iestādes pašlaik cieš, jo paļāvās uz šo fondu atbalstu. “Gan Kultūras ministrijai un tās iestādēm, gan arī citām neatkarīgām institūcijām, kas gadiem ilgi bija cieši sadarbojušies ar šiem diviem fondiem, šobrīd ir ļoti grūts gads, jo jādomā, kā šos zaudējumus, kas ir radušies, segt. Tas nav vienkārši,” skaidroja ministre.

Viņa sacīja, ka cieš lieli projekti, tostarp plānotā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveide: “Jāatzīst, ka šobrīd uz jautājuma zīmes ir ļoti liels mecenātisma projekts, kur ir apvienojušies arī divi nosauktie mecenāti – tas ir Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs. Kas notiks tālāk, grūti pateikt. Tas ir lielā mērā saistīts ar to, kā likvidācijas process virzīsies uz priekšu.”

Tāpat Melbārdi uztrauc laikmetīgās mākslas kolekcijas liktenis. Arī to varētu ietekmēt “ABLV Bank” likvidācijas process. “Mums kā Kultūras ministrijai ir arī uzmanīgi jāseko līdzi, kas notiek ar laikmetīgās mākslas kolekciju, kas ir “ABLV Bank” aktīvs. Mēs nekādā gadījumā nedrīkstam pieļaut šīs kolekcijas izsolīšanu un sadalīšanu,” raidījumā uzsvēra kultūras ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pretīgi ka ministre atbalsta netīras lietas! Izrādās nevis kultūras ministre bet “mazgātāja”. Tas pats ar makslai vajag telpu un sports tāds pats. Vienreiz jābeidz!

 2. Man ir kauns par šādām intervijām Atbildēt

  Tā tie ‘kultūras ” laudis visos laikos mēģinājuši dzīvot ar netīru naudu, vai netīru sirdsapziņu. Tapēc jau viss par čekas maisiem pieklusa.

 3. Ko nu vairs. Tas kā ar sportu.
  Jau iepriekš māksliniekiem norēķins bija ar preci, ka jānoperk tā viņu mašīna. un ieskaita ,ka esi saņemis
  labu naudu.No asv ar naudas koferi neatbrauksi.

 4. Ko var kaukt…
  Paši AB.LV taču zina, ko un kā maizi ēduši visu laiku.
  Varēja saņemties un pierādīt, ka USA bankas vēl lielāki “mazgātāji”…

 5. strādnieks paliek muļķos, jo ražo Atbildēt

  šoferu dēlu “valdība” “pelna” skaitot naudu, nevis palīdzot un vadot ražošanu.
  Augļotāju paradīze.

 6. Ontūns Mazpisāns bieži publicē tekstu, ko ik rītu saka pats uz sevi, sēdēdams uz poda.

 7. Nevajag cieši sasaistīt kultūras finansēšanu ar “netīrām lietām”, sporta finansēšanu ar “azartspēlēm” un veselības aprūpi ar “ieņēmumiem no alkohola tirdzniecības”.
  Amatpersonas, ierēdņi, domāt jau arī vajag, ja kalpojat valstij nevis …

 8. Tāda dīvaina ir tā mūsu kultūra… ja tiek piergriezts skābeklis nelietībām… tas automātiski izraisa galvas reiboni kultūrai… .

 9. Kur tad tu nu biji, ministre, valdības sēdē, ka nolēma neaizstāvēt ABLV, bet palaist pa dambi?

 10. Tāds nesmukums ar LB un ABLV Atbildēt

  Ministres noskaidrojiet vienreiz vai ir skāde vai nav. Šahiste vai kā viņu tur ozola dana teica ka Latvijai par ABLV bankas aiziešanu stāvoklis tik uzlabosies. Melu zeme ministru idille.

Draugiem Facebook Twitter Google+