×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Melbārde aicina diskutēt par Dziesmusvētku misiju

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem veltītā preses konferencē.

1. jūlijā XIV Latviešu dziesmu svētku Kanādā ieskaņas pasākumā “Vasaras vainagu svētki” kultūras ministre Dace Melbārde nolasījusi referātu “Dziesmu svētki latviešiem: dzimt, dzīvot, dziedāt”, kas izraisījis lielu dalībnieku interesi, pavēstīja ministres padomniece Dagnija Grīnfelde.

“Vasaras vainagu svētki” latviešu centrā Sidrabenē tika atklāti ar Dziesmu svētku dalībnieku gājienu. Svētku uzrunā Dace Melbārde aicināja turpināt kopt latviskās tradīcijas un uzturēt tās dzīvas no paaudzes paaudzē. Ieskaņas pasākumu programmā piedalījās koklētāju ansambļi, deju kolektīvi un kori no Latvijas, Zviedrijas, Īrijas un Kanādas.

Ministre referātā vērtēja Dziesmu svētkus kā sociālu fenomenu, kas ietekmē sabiedrības veidošanos, latvisko identitāti, Latvijas valstiskuma un savu nacionālo pamatvērtību apzināšanos.

Melbārde analizēja Dziesmu svētku lomu un misiju iepriekšējos gadsimtos un Latvijai izšķirošos vēstures posmos, piemēram, pagājušā gadsimta 80. un 90.gadu mijā, kad Dziesmu svētki veicināja nacionālo pašapziņu un padarīja iespējamu dziesmotās revolūcijas fenomenu. Kādiem mūsdienās jābūt šiem svētkiem, kas atzīti par UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu? Iepriekšējie Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki kļuva par pasaules latviešu kopā sanākšanas svētkiem. Dace Melbārde aicināja klātesošos diskutēt par Dziesmu svētku lomu un misiju 21. gadsimtā.

2. jūlijā ministrei plānota tikšanās ar Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā pārstāvjiem un vietējiem uzņēmējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+