×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Melbārde aktīvāk pārraudzīs LNB būvniecību un stiprinās mecenātismu Latvijā

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministre Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas pilnu valdes sastāvu.

Nacionālās apvienības virzītā kultūras ministre Dace Melbārde plāno aktīvāk pārraudzīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecību un stiprināt mecenātisma tradīcijas Latvijā.

Melbārde pirmdien žurnālistiem sacīja, ka ar LNB būvniekiem vienojusies par daudz aktīvāku komunikāciju, nekā tā bijusi iepriekš. Tāpat kultūras ministre sākusi sarunas ar mecenātiem Borisu un Ināru Tetereviem par sadarbības iespējām ar Latvijas Nacionālo operu. Viņa arī norādīja, ka Teterevi no Latvijas tiks virzīti kā UNESCO labas gribas vēstneši.

Jaunā kultūras ministre, kuras pirmā darba diena bija piektdien, par ilgtermiņa prioritātēm nosauca kultūras, mākslas un izglītības mijiedarbību, sadarbības stiprināšanu ar Kultūras aliansi, kultūras jomā strādājošo atalgojuma jautājumu, kā arī sistēmas izveidi, kurā norādīs, kādas balvas iegūstamas par dažādiem sasniegumiem kultūras jomā.

Jau vēstīts, ka Melbārde piedāvājusi jaunu iniciatīvu – Latvijas Mecenātu padomes izveidi, lai veicinātu mecenātisma attīstību Latvijā, gatavojoties Latvijas simtgades pasākumiem 2018.gadā un citiem svarīgiem kultūras notikumiem. Padomes veidošanā kultūras ministre aicinājusi iesaistīties arī Teterevus.

Savukārt no otrdienas, 5. novembra, līdz 20. novembrim Melbārde UNESCO Ģenerālās konferences laikā Parīzē vadīs Kultūras komisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+