×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Melbārde: audits pierāda nesaimniecisku darbību operā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) audita rezultāti parāda, ka notikusi nesaimnieciska darbība, aģentūrai LETA atzina kultūras ministre Dace Melbārde.

Ministre atzīmēja, ka audita mērķis bija konstatēt sistēmiskas problēmas, kas rada situāciju, ka opera katru gadu noslēdz ar ļoti lielu iztrūkumu. Audita ziņojums palīdzot saprast, ka viens no būtiskiem iemesliem šim iztrūkumam ir bijusi nesaimnieciska darbība.

Melbārde stāstīja, ka vēl tiek izvērtētas iepriekšējā operas vadītāja darbības sekas, bet ir skaidrs, ka laba pārvaldība tomēr prasa atdalīt māksliniecisko un administratīvo vadību. Ministre audita ziņojumu raksturoja kā instrumentu, ar kuru izveidot efektīvu operas pārvaldības modeli. Kultūras ministrija (KM) strādāšot kopā ar jauno valdi, lai to paveiktu. Melbārde uzsvēra, ka viņas mērķis ir panākt, lai par operu runātu saistībā ar tās mākslinieciskajiem sasniegumiem, nevis finansiālajām problēmām.

Ministre arī piebilda, ka nākotnē papildu finansējumu LNO vajadzētu piešķirt nevis tāpēc, ka, nesaimnieciski strādājot, radies līdzekļu trūkums, bet tāpēc, ka tā demonstrē pozitīvu darbību un skaidrus mērķus.

Jau ziņots, ka LNO audita rezultāti norāda uz nepilnībām līdzšinējā Nacionālās operas vadīšanā. Auditā konstatēts, ka nepilnības skar visas audita laikā apskatītās jomas.

LNO valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš norādīja, ka jaunā valde turpina darbu pie labas pārvaldības principu ieviešanas visā finanšu un operatīvās vadības procesā ar mērķi nodrošināt tā saprotamību, caurskatāmību un efektīvu analīzi. Pašlaik izstrādāts un apstiprināts detalizēts budžets šim gadam un izveidoti pārvaldes mehānismi šī budžeta faktiskās izpildes kontrolei. Process ietverot atbildību definēšanu par budžeta faktiskās izpildes atbilstību plānotajam. LNO valde uzsākusi arī grāmatvedības un finanšu uzskaites sistēmas sakārtošanu, nepieļaujot nākamo periodu ieņēmumu izmantošanu kārtējo izdevumu segšanai. Arī finanšu saistības tikšot uzskaitītas regulāri un sistemātiski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+