Pasaulē
Eiropa

Melbārde balsojusi “PRET” Leienas apstiprināšanu EK prezidentes amatā0


Urzula fon der Leiena.
Urzula fon der Leiena.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) nav atbalstījusi Urzulas fon der Leienas apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā, jo viņa runā paudusi plānus samazinātu mazāko dalībvalstu ietekmi vairākos pašlaik Eiropas Savienības (ES) valstu iekšpolitikas līmenī risināmos jautājumos.

Kā aģentūrai LETA pauda Melbārde, viņu ļoti sarūgtinājusi situācija, ka Leiena mainījusi savu nostāju pēc tikšanās ar viņas un deputāta Roberta Zīles (VL-TB/LNNK) pārstāvēto Eiropas Konservatīvo un reformistu (EKR) grupu. Tikšanās laikā teiktais atšķīries no viņas runas EP sēdē, līdz ar to radies jautājums par viņas kā cilvēka vēstījuma ticamību, skaidroja politiķe. Tāpēc viņa kopā ar Zīli balsojumā par Leienu atturējusies.

EK prezidentes amatā apstiprinātā kandidāte savā runā esot norādījusi, ka atbalsta principu “vairāk Eiropas”, kā arī lēmumu pieņemšanu ar kvalificētu vairākumu, kas var skart dalībvalstu iekšpolitiku sociālajā un nodokļu politikas jomā, norādīja Melbārde.

Politiķe skaidroja, ka kvalificētais vairākums nozīmētu, ka lēmumi par minētajām dalībvalstu iekšpolitikas jomām varētu tikt pieņemti, neņemot vērā mazo dalībvalstu, tajā skaitā Latvijas pozīciju.

Šāda nostāja Melbārdei un Zīlem nav pieņemama, uzsvēra EP deputāte, minot arī citus jautājumus, kuros politiķi nepiekrīt EK prezidenta amatā apstiprinātās pārstāves paustajam viedoklim. Piemēram, migrācijas politikas jomā Leiena neesot pieminējusi nelegālo imigrāciju un ar to saistīto cilvēku tirdzniecību, pauda Latvijas politiķe.

Leienas paustais ir pretrunā ar iepriekš tikšanās laikā ar EKR pausto atbalstu subsidaritātes principam, kas nodrošinātu atbilstošas tiesības dalībvalstīm, skaidroja politiķe. Viņa norādīja, ka radies priekšstats, ka EK jaunā vadītāja savu runu veidoja kā matemātisku formulu, lai ieņemtu pietiekoši daudz nostāju, kas ļautu saņemt vairākumu.

Melbārdi šī situācija sarūgtina, jo daudzos punktos Leiena ir pieņemama, arī saistībā ar to, ka viņa ir pirmā sieviete, kura vadīs Eiropas Komisiju, tāpat atbalstāmas ir viņas ambīcijas klimata jautājumos, nostāja par labu Kohēzijas politikai, kas vērsta arī uz atbalstu tādām valstīm kā Latvija, kā arī atbalsts risinājuma panākšanai, lai mazinātu jauniešu bezdarbu.

Saistītie raksti

Politiķe prognozē, ka, ņemot vērā nelielo pārsvaru ar kādu Leiena tika apstiprināta, viņai nebūs viegli īstenot savas politikas ieceres un ka daudz laika būs jāvelta viedokļu skaņošanai caur dažādām politiskajām grupām.

Kā ziņots, EP ar nelielu balsu pārsvaru otrdien apstiprinājis Urzulu fon der Leienu EK prezidenta amatā, paziņojis EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Par Leienu balsojuši 383 no 747 EP deputātiem, 327 balsoja pret, bet 22 atturējās.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Netālu no G7 norises vietas izcelušās protestētāju un policijas sadursmes
1 diena
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Krievijas kosmosa kuģim ar cilvēkveidīgo robotu neizdodas savienoties ar SKS
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Drēzdenē uz mītiņu pret rasismu pulcējas 20 000 cilvēku 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Jaunākais skolu reitings: labākās skolas pēc sasniegumiem olimpiādēs
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Čakša pamet ZZS un iestājas “Vienotībā”
7 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Apkures tarifa dēļ atbrīvo “Daugavpils siltumtīklu” vadītāju
1 stunda
LE
LETA
Sports
Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Miezis
41 minūtes