Kultūra
Latvijā

Melbārde: Kaprāna izteikumi par deputātiem nesaskan ar ministrijas Ētikas kodeksu 3

Foto: LETA

Lai arī Mārtiņš Kaprāns uzsver, ka sociālajos tīklos savu viedokli pauž kā privātpersona, viņa rīcība tomēr nesaskan ar Kultūras ministrijas (KM) Ētikas kodeksa pamatprincipiem, aģentūrai LETA atzina kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Ministre norāda, ka ikvienai amatpersonai būtu jāapzinās, ka iestādes kopējo tēlu sabiedrībā veido katra atsevišķa darbinieka uzvedība un rīcība, tāpēc ar savu izturēšanos un attieksmi ir jācenšas vairot apkārtējo cilvēku un sabiedrības cieņu.

Reaģējot uz šo situāciju, kultūras ministre ir izsūtījusi aicinājumu KM darbiniekiem un amatpersonām atkārtoti pārskatīt KM Ētikas kodeksā noteiktos uzvedības principus un normas.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāti Artuss Kaimiņš (LRA) un Mārtiņš Bondars (LRA) vērsušies ar aicinājumu pie kultūras ministres vērtēt viņas padomnieka Kaprāna rīcības ētiskumu un atbilstību amatam saistībā ar viņa negatīvajiem izteikumiem par abiem politiķiem.

Saistītie raksti

7.jūlijā kultūras ministres ārštata padomnieks sabiedrības integrācijas un mediju politikas jautājumos Kaprāns sociālajā vietnē “twitter.com”, atbildot uz cita lietotāja ierakstu, Bondaram un Kaimiņam esot veltījis šādu izteikumu: “@koleegjis @MartinsBondars @artuss
Šiem opozīcijas klauniem no sākuma jāizlasa pašu dotais deputātu zvērests.”

Kaprāns, uzzinot par abu deputātu aicinājumu, turpināja tviterī ironizēt par viņiem. “Esmu aizskāris Latvijas svētās govis / Kaimiņš un
Bondars apvainojušies, ka Kaprāns tviterī nosaucis tos par klauniem,” viņš rakstīja sociālajā vietnē.

LA.lv