×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Melbārde: Latvijas simtgades pārvēršana par partiju cīņas laukumu būtu bezatbildība (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas simtgades rīkošanas pārvēršana par politisko partiju cīņas laukumu būtu nepiedodama bezatbildība, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Komentējot Latvijas Reģionu apvienības (LRA) iepriekš pausto, ka vairākas Saeimas partijas, tostarp LRA, neesot aicinātas iesaistīties darbā Latvijas simtgades Rīcības komitejā, ministre sacīja, ka komiteja ir veidota pēc noteiktiem principiem – Saeimas komisijas darbā tajā izvirzīja savus pārstāvjus. Melbārde uzsvēra, ka LRA ir iespējas saņemt no KM visu dokumentāciju, kādā veidā Rīcības komiteja tapa, taču šāds lūgums līdz šim nav saņemts.

Tāpat ministre norādīja, ka Latvijas simtgades pasākumu rīkošana ir arī nacionālās drošības jautājums. “Jautājums par nacionālo drošību, nav pietiekams tikai ar to, ka apbruņojam armiju, sakārtojam robežu. Protams tas ir ļoti svarīgi, bet nacionālā drošība sākas no katra cilvēka un viņa attieksmes pret savu valsti, gatavības to aizstāvēt. LV simtgades virsmērķis ir stiprināt piederības sajūtu valstij. [Simtgades] programma vērsta uz to, lai saliedētu sabiedrību, [..] cilvēkam uzņemties atbildību gan par sevi un savu kopienu, gan par valsti kopumā,” teica Melbārde.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LRA pārmet Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei selektīvu attieksmi pret politiskajām partijām un vienpersonisku lēmumu pieņemšanu, piemēram, neaicinot vairākās Saeimas partijas, tostarp, LRA iesaistīties darbā Latvijas simtgades Rīcības komitejā vai vienpersoniski lemjot par Saeimas ģenerālsekretāra posteņa izveidi.

LRA kā divkosīgu min Mūrnieces rīcību arī jautājumā par deputātu atalgojuma iesaldēšanu, kad Saeimas priekšsēdētāja paudusi atbalstu šādai rīcībai, bet ar parakstu akceptējusi atalgojuma palielināšanu.

“Ināra Mūrnieces profesionālā darbība un pēdējā laika rīcība nav viņas augstajam amatam atbilstoša. Viņas selektīvā attieksme pret Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, vienpersoniskā lēmumu pieņemšana un visbeidzot klaja publiska melošana, nomelnojot mūsu frakcijas biedrus, ir pilnībā nepieņemama un pārkāpj jebkādas vispārpieņemtas uzvedības normas. Šajā situācijā mums nekas cits neatliek, kā izvērtēt Mūrnieces atbilstību ieņemamajam amatam un lemt par neuzticības izteikšanu viņai,” norāda LRA frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atbalstu Liepiņa viedokli! Atbildēt

    Mūrnieces uzvedība nav atbilstoša Saeimas priekšsēdētājas statusa prasībām! NA ir tā radikalizējušies, ka tas jau līdzinās tām darbībām un uzvedībai, ko veica fašisti 30.gados!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+