Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
13. maijs, 2014
Drukāt

Melbārde lepojas ar arheoloģisku tautastērpu, ko rotā 5600 bronzas riņķīši (4)

Foto - Igors TimofejevsFoto - Igors Timofejevs

Kultūras ministre tautastērpā.

Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde īpašos gadījumos valkā senā Autīnes novada tautastērpu. Šo arheoloģisko tērpu viņa bija uzvilkusi pagājušajos dziesmu svētkos, kad uz Mežaparka estrādes skatuves vienojās kopīgā dziesmā.

Foto - Igors Timofejevs, LETAFoto - Igors Timofejevs, LETA

“Arheoloģisko tērpu uzvelkot, mani pārņem īpaša, pacilājoša sajūta. Arī tagad, fotografējoties žurnāla vākam, jutos ļoti labi un lepojos ar savu tautastērpu. Vasarā noteikti vilkšu mugurā XIV Latviešu dziesmu svētkos Kanādā,” atklāj Melbārde.

Materiāla tapšanā par arheoloģiskajiem tērpiem liels paldies LU Latvijas vēstures institūta arheoloģei Zigrīdai Apalai un tekstilmāksliniecei, aušanas darbnīcas “Vēverīšas” vadītājai Dagnijai Kupčei.

Šā latgaļu tērpa greznākā detaļa ir tumši zilā austā villaine. Tā, tāpat kā zvaigznes debesjumā, sētin nosēta ar bronzas riņķīšiem, kopskaitā 5600, kurus izgatavojis rotkalis Pāvels Lepers.

Villaines galos vēl izveidoti trijstūri, trīs mazi ugunskrusti un divas lielākas simetriskas ornamentu grupas, ko dažkārt dēvē par “dārziņiem”.

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. … AUTINES NOVADA TAUTAS TERPS IR NEPARSPEJAMS TA LAIKA KULTURAS PIEMINEKLIS VISA PASAULES MEROGA UZ VISIEM LAIKIEM !!!

  … UN ARI LABAKA LIECIBA PAR MUSU SENCU AUGSTI ATTISTITO ETIKU UN DZIVES JEGU UN VEIDU, UN NO TA IZRIETOSAS SENAS SLAVAS PAR BALTIESIEM VISA ZINAMA PASAULE …

  … AR TO UN ARI PAREJIEM BALTIJA TERPIEM UN ROTAM IR JALEPOJAS VISIEM, VISUR UN VIENMER

  … TENCINAM KULTURAS MINISTREI ! TA TURPINAT !

 2. Vienreizéji grezns térps!

 3. Ak latvieši, latvieši! Ar aldziņu pāris tūkstošu mēnesī īstens patriots arī varētu lepoties ar tādu luksusa mašīnas vērtībā tautastērpu. Bet pie mūsu plaukstošās ekanomikas un lieliskajām un dāsnajām Eiropas savienības līmeņa algām diemžēl tam patriotam ir jāsaigā vien humpalās ko var dabūt par dažiem eiriķiem un veselīgi lādēt tautastērpos ģērbtos politiķus un viņu vīzijas par patriotismu un labklājību.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Ļoti paškritisks un precīzs segvārds! Varbūt, ka vēl vajadzēja papildināt ar “skauģis”? Tad būtu ļoooti precīzi= Skauģis Slīmests!

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+