×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Melbārde: LTV trešā kanāla izveide neatrisinās visas problēmas; jāpiedāvā dažādi risinājumi (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) paziņojums par Latvijas Televīzijas (LTV) trešā kanāla krievu valodā izveidi, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu, bija pāragrs, žurnālistiem preses konferencē pēc Ministru kabineta sēdes slēgtās daļas teica kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

“Šobrīd mēs uzskatām, ka viena risinājuma paziņošana bija pāragra un nepieciešams strādāt pie dažādiem risinājumiem un scenārijiem. Ir jāpārliecinās, ka informatīvās telpas aizsargāšanā mēs ejam uz priekšu ar visefektīvāko scenāriju. Viena kanāla izveide nav burvju nūjiņa, kas atrisinās visas problēmas,” uzsvēra kultūras ministre

Melbārde norādīja, ka ar premjeres rīkojumu gada sākumā tika izveidota darba grupa, kurai dots uzdevums izvērtēt iespējamos riskus Latvijas informācijas telpā. Minētā darba grupa sagatavojusi vairākus priekšlikumus, kurus valdība otrdien sēdes slēgtajā daļā atbalstījusi.

Valdībā atbalstu guvis priekšlikums, kas paredz stiprināt NEPLP informatīvās telpas monitoringa spēju, lai šobrīd varētu pilnvērtīgāk izvērtēt saturu retranslētajos kanālos. Tāpat nepieciešamības gadījumā varēs vērsties pie to Eiropas Savienības (ES) valstu regulatoriem, kur šie kanāli ir reģistrēti, lai norādītu uz pārkāpumiem Latvijas informācijas telpā. Melbārde norādīja, ka NEPLP monitoringa spējas stiprināšana izmaksāšot līdz 100 tūkstošiem eiro.

“Līdz šim NEPLP monitorēja tikai tos televīzijas kanālus, kas reģistrēti Latvijā un nav pietiekami pievērsusi uzmanību retranslētajiem kanāliem,” pauda Melbārde.

Valdība arī aicinājusi NEPLP rast iespēju Latvijas bezmaksas virszemes televīzijas apraidē iekļaut ES sabiedrisko televīziju kanālus, lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu.īvo telpu.

Melbārde arī norādīja, ka darba grupa lūgusi Izglītības un zinātnes ministrijai pastiprināt darbu pie mediju lietotprasmes programmām. “Sagaidāms, ka jau no nākamā mācību gada skolās tiks īstenotas mediju lietotprasmes pilotprogrammas,” viņa piebilda.

Jau ziņots, ka NEPLP 19.marta sēdē pieņēma lēmumu par LTV trešās programmas krievu valodā izveides nepieciešamību.

NEPLP nolēma atbalstīt LTV trešās programmas izveidi, kuras saturs tiktu veidots krievu valodā un apraides teritorija būtu visa Latvijas teritorija. Vienlaicīgi paredzēts, ka tiek veidots “reģionālais logs” vietēji veidota satura rādīšanai Latgales iedzīvotājiem.

LTV trešās programmas krievu valodā izveide pirmajā gadā varētu izmaksāt sešus miljonus eiro, iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Man nav vajadzīga tāda Latvija, kur latviešiem būtu jāuztur kanālu okupācijas varas valodā!

  2. Nav vajadzīgs ne krievu kanāls ne arī kaut kāda cita mahinācija, lai krievu valodu vēl vairāk izplatītu Latvijā. Melbārde redz, ka izlolotais krievu kanāls, pateicoties Šņores saceltajai trauksmei, tomēr neies cauri tagad mēģina izgudrot ko citu.Melbārdes darbošanās nu nekādi nestiprina NA pozicijas, jābrīnās, ka nacionāļi to nav sapratuši.

  3. Nevis neatrisinās visas problēmas bet pareizāk teikt -neatrisinās neko! (iespējams, izprovocēs vēl citas problēmas). Apbrīnojamas amatpersonu spriešanas spējas. Jūs (latv. žurn.) taču ar savām smadzenēm neko nespējat radīt. Ja tāds krievu kanāls tiks veidots, tad man tāda Latvija nav vajadzīga.

  4. … Vai nu visa NEPLP valde vai Dimants steidz izjaukt Baltijas tris valstu + ES sadarbibu radot pret Kremla propogandu attiecigu pretspeku masu medijos … kam vini kalpo jau no Klockina valdisanas perioda … ?!

    … Nakosa diena pec Ilvessa uzaicinajuma sakarigi un finansiali efektivi darboties kopejiem merkiem, vismaz Igaunijai un Latvijai … paradijas si Dimanta pazinojums … !

    … Imperijas buvesana vai kas cits … launaks …. !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+