×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
7. augusts, 2018
Drukāt

Melbārde: Pret meliem medijos jācīnās visai sabiedrībai, ne tikai valdībai (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Pret meliem medijos jācīnās visai sabiedrībai, ne tikai valdībai, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Ministri šodien uzklausīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par aktuālajiem informatīvās telpas drošības pasākumiem, kas strukturēts četros virzienos.

“Pirmais virziens paredz stiprināt iedzīvotāju medijpratību un kritisko domāšanu, kur liela loma ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un nevalstisko organizāciju (NVO) iesaistei. Pārrunājām arī medijpratības integrēšanu jaunajā skolu mācību saturā. IZM atzina, ka šim jautājuma tiks pievērsta uzmanība,” informēja Melbārde.

Viņa uzsvēra, ka ar meliem medijos un dezinformāciju ir jācīnās visiem, ne tikai tiesībsargājošajām iestādēm un valdībai. Tāpat, viņas ieskatā, būtu jāveido kopregulējoša platforma, kurā iesaistītos medijus pārstāvošās NVO, akadēmiskie spēki un valsts institūcijas.

Otrs virziens ir nacionālās mediju telpas stiprināšana. “Šajā gadījumā ir svarīgi ieguldīt nacionālajos medijos, to konkurētspējā. Tāpat svarīgi iesaistīt medijus cīņā pret propagandu un viltus ziņām,” sacīja kultūras ministre.

Kā labu piemēru Melbārde minēja Mediju fondu, kas sniedz atbalstu pret viltus ziņām vērstiem mediju projektiem. Viņa atzina, ka pēdējā konkursā uz minēto atbalstu esot audzis mediju projektu skaits, kas pauž vēlmi strādāt ar mediju kritikas un melu dekonstrukcijas jautājumiem. KM arī rosina turpināt atbalstīt Baltijas mediju izcilības centru, kas sadarbojas gan ar vietējiem žurnālistiem, gan veido starptautisku sadarbību.

Trešais informatīvās telpas drošības pasākums ir valsts stratēģiskā komunikācija, ko īsteno Valsts kanceleja. Bet ceturtais virziens ir aktīva cīņa pret nelikumīga satura pakalpojuma sniedzējiem.

Ministre, aizbildinoties ar valdībā skatītā jautājuma slepenību, neatklāja plāna īstenošanai nepieciešamā finansējuma apmēru. Viņa piebilda, ka ministri plānu apstiprināja kā vienu no prioritāri finansējamajiem pasākumiem, bet konkrēts finansējuma apmērs būs zināms tad, kad tiks gatavots 2019.gada budžets.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Studiju gados man palaimējās baudīt pasniedzēja M. Vulfsona labvēlību un dzirdēt – “pasaulē ir vairāk viltus nekā varas”. Tas tika pateikts totalitārisma varas sistēmas apstākļos. Šobrīd jau viltus ir pieņēmies galvu reibinošos apmēros. Ja toreiz man šķita, ka konformisma sindroms, kas bija atņēmis skābekli manu līdzcilvēku smadzenēm un tās pārstās teju teju darboties, tad grūti domāt, ko cienījamais LMA pasniedzējs teiktu šodien. Ar kādiem meliem un “kiberziņām” vēl varētu pazombēt sabiedrību un neuzticēties latviešu nācijas kultūras mantojumam?! Mēs izdzīvosim ne vienus vien šādus murgus.

  2. Kāds komentārs Dienā Atbildēt

    Vara klusēšanu ar gudru ziņu NOPIRKA PAR ŠO ? “Kultūras ministrija (KM) no nākamā gada budžetā papildu pieprasītajiem 17,05 miljoniem eiro lielāko daļu jeb 6,25 miljonus eiro vēlas novirzīt kultūras darbinieku atalgojuma palielināšanai, informēja KM pārstāve Inita Kabanova.” ??? INDULGENCE NOPIRKTA , balagās pieluncinās , ēd no rokas 😀

  3. Ministei ir taisnība: jācīnās visiem. Ko dara valdība? Pēc kādas formulas Valdība idenficē zaļos troļus? Cik ir noķerti/’

  4. Sāc ar sevi un paķer līdzi to sama purnu no komentāriem!

  5. ministre to pamatā teica par LA, jo šis “medijs”katru dienu izpaužas gan ar viltus ziņām, gan ar nacnaidu kurinošiem rakstiem

Draugiem Facebook Twitter Google+