×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Melbārde: Simtgades dziesmusvētku noslēguma koncertu izmaksām jābūt samērīgām

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde

Režisora Uģa Brikmaņa redzējums un izmaksas par simtgades dziesmusvētku Noslēguma koncertu 2,3 miljonu apmērā ir ideālais variants, taču izmaksām jābūt samērīgām un sabiedrībai saprotamām, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” piektdien sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

“Ja mēs runājam par režisora Uģa Brikmaņa ideju Noslēguma koncerta scenogrāfijai, tad mums tā ir jāvērtē kā radoša cilvēka, vizionāra priekšlikums, redzējums par to, kā būtu vislabāk, situācijā, ja mēs dzīvotu ideālā pasaulē, ideālā Latvijā, kur mēs varam īstenot visus savus sapņus. Kad esam noklausījušies sapņus, kā būtu vislabāk, mēs to tuvinām realitātei. Protams, ka izmaksām ir jābūt samērīgām pret kopējām izmaksām kultūras nozarē un kopējo pieejamo budžetu dziesmu un deju svētkiem,” komentēja kultūras ministre.

Viņa norādīja, ka dziesmusvētku padome aicinājusi režisoru ņemt šo principu vērā, meklēt arī citus risinājumus, apzinoties, ka diez vai vienam koncertam tik dārgas scenogrāfijas izmaksas būtu attaisnojamas un sabiedrībai saprotamas.

Jau ziņots, ka Brikmanis dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertam Mežaparka estrādē 2018.gadā piedāvā tērēt 2,3 miljonus eiro.

Lielākās izmaksas no 700 līdz 1,2 miljoniem eiro, saskaņā ar viņa koncepciju, nepieciešamas metāla arku izbūvei, kas turētu gaismai un skaņai nepieciešamo tehniku. Tādējādi tehniskās ierīces būtu noslēptas skatītāju acīm un netraucētu koncerta dalībniekiem. Brikmanis arī ierosināja, ka estrādi varētu pagriezt, lai koristus neapspīdētu saule un viņiem būtu labāki apstākļi.

Dziesmu un deju svētku padome bija skeptiska par režisora aplēstajām izmaksām, jo tik vērienīgam projektam neesot līdzekļu. Par naudas sadali svētkiem lemj dziesmusvētku mākslinieciskā padome. Ministre skaidroja, ka padome lems, uz ko likt akcentu un vai ir iespējams tik lielu summu veltīt vienam no pasākumiem.

Kopējais dziesmu un deju svētku budžets laika posmā no šā gada līdz 2018.gadam ir 7,8 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+