×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Melbārde: Skaidrība par ministra amatu būs pēc sarunām ar NA un Kultūras aliansi

LETALETA

Kultūras ministres amatam uzrunātā Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde pašreizējo situāciju raksturo kā normālu sarunu procesu, kurā abas puses saskaņo savu redzējumu un vērtības.

 

Viņa akcentē, ka šonedēļ ir plānotas vairākas izšķirošas tikšanās un domu apmaiņas – ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) (NA) valdi un frakciju, kā arī ļoti svarīgs ir sociālo partneru – Kultūras alianses – viedoklis.

“Šo sarunu rezultāts tad rādīs, kāda būs turpmākā procesa gaita,” par savu kandidatūru kultūras ministres amatam saka Melbārde.

Ņemot vērā, ka nacionālā apvienība ir definējusi kultūru kā savas darbības ilgtermiņa prioritāti, saruna rit par iespēju sadarboties ilgākā laika periodā, pauda Melbārde.

Tikmēr LETA aptaujātie kultūras nozares pārstāvji Melbārdi uzskata par cienījamu kultūras ministra kandidāti.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce aģentūrai LETA sacījusi, ka viņas priekšrocības ir līdzšinējā darbība, jo Melbārde zina “spēles laukumu” – kā darbojas Kultūras ministrija, kā notiek dokumentu izstrāde un apstiprināšana valdībā. Melbārde sevi lieliski parādījusi arī šīs vasaras Dziesmu un deju svētku rīkošanā, uzskata Lāce.

Arī Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs atzinīgi izteicies par Melbārdi. Viņš uzskata, ka Melbārde varētu tikt galā ar ministres pienākumiem. Viņš klāstīja, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs nenodarbojas tikai ar Dziesmu un deju svētku rīkošanu, tādēļ viņai ir izpratne plašā mērogā.

Jau ziņots, ka NA plāno Melbārdi virzīt kultūras ministra amatam. NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA apstiprināja, ka Melbārde ir uzrunāta kultūras ministres amatam un viņa šim amatam ir piekritusi. Dzintars gan uzsvēra, ka lēmums šajā jautājumā jāpieņem vēl valdei un frakcijai. Viņš arī norādīja, ka kultūras ministra amatam tika uzrunāti vairāki kandidāti.

Melbārde patlaban nav NA biedre.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+