×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Melbārde un prezidents Bērziņš pārrunā, ko nozīmē apvienot darbu ar bērnu audzināšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pēdējās oficiālās tikšanās laikā Melngalvju namā.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) un Valsts prezidents Andris Bērziņš, kuram otrdien pēc četru gadu termiņa noslēdzas pilnvaras amatā, tikšanās laikā atskatījušies uz kopīgi paveikto kultūras jomā un pārrunājuši, ko nozīmē augstai valsts amatpersonai apvienot darbu ar bērnu audzināšanu.

Melbārde žurnālistiem pastāstīja, ka, tiekoties ar Bērziņu, pateikusies viņam par atbalstu, kuru prezidents izrādījis. “Es viņam pateicu paldies par viņa cilvēcisko attieksmi. Viņš jebkurā saskarsmē bija cilvēcīgs un sirsnīgs,” atzina Melbārde.

Kultūras ministre pauda pārliecību, ka Bērziņš vienmēr bijis arī ļoti atklāts. “Kad ir bijuši kaut kādi lieli jautājumi, par kuriem ir bijis nepieciešams runāt, viņš nekad nav atteicis. Vienmēr esam tikušies un pārrunājuši iespējamos risinājumus. Tie bijuši gan dziesmu svētku, gan Nacionālās bibliotēkas jautājumi par kuriem mēs faktiski runājām kā par mūsu sadarbības projektiem,” skaidroja Melbārde.

Amatpersonas pārrunājušas dziesmu svētku tradīciju, kurā prezidents bijis klāt un paudis lielu atbalstu, gan 2013.gadā, gan tagad Baltijas un Ziemeļvalstu dziesmu svētkos un iesaistoties arī skolēnu dziesmu svētkos. “Viņš ir bijis kā šo svētku patrons. Liels projekts, kurā mēs esam izjutuši viņa atbalstu – Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības pabeigšana un atvēršana. Pārrunājām to emocionālo notikumu, kā grāmatas no rokas rokā tika nodotas, kā mēs kopīgi stāvējām arī ķēdē,” sacīja Melbārde.

Amatpersonas pārrunājušas arī, kā tas ir savienot amata pienākumus ar bērnu audzināšanu. “Runājām par to, ko nozīme audzināt bērnus. Kā tas ir – amatpersonai savienot savus pienākumus. Mums abiem ir bērni līdzīgā vecumā un līdzīgā veidā ar viņiem jāstrādā. Ko tas prasa mums, lai mēs nepazaudētu šo saikni. Tāda ļoti cilvēciska saruna,” teica Melbārde.

Prezidenta Bērziņa pilnvaras amatā noslēdzas otrdien.

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis zvērestu dos 8.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ?????????????????? Atbildēt

    kas tad viņiem izaug, kuram ir zinātnieks??? zatleram, šklem karginam….????????????????????????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+