×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Melbārde: Uz izmaiņām Latvijas Radio vadībā jāreaģē darbiniekiem pašiem (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība)

Kultūras ministri Daci Melbārdi (NA) pārsteigušas izmaiņas Latvijas Radio vadībā, bet iejaukties šajā procesā viņa atturēsies, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” otrdien teica ministre.

“Man bija liels pārsteigums, es arī no ziņām uzzināju, ka pēkšņi notiek šīs izmaiņas. Mans personīgais viedoklis un pieredze ir tāda, ka [līdzšinējais valdes loceklis Jāņa] Sikšņa kungs ļoti labi strādāja. Brīdī, kad veicām analīzi, tad Latvijas Radio ir līderis savā nišā, visi kanāli ir interesanti. Arī krievu kanāls ir strādājošs un funkcionējošs. Es tā īsti tās izmaiņas nesaprotu, es arī neesmu argumentus publiskajā telpā dzirdējusi. Bet kā politiķis būšu ļoti piesardzīga runāt par sabiedrisko mediju, uzreiz ir augsti riski, mums var pārmest iejaukšanos,” teica Melbārde.

Viņa norādīja, ka lielākās iespējas reaģēt šobrīd ir radio darbiniekiem.

“No vienas puses ir tā, ka cilvēkiem liekas, ka politiķis visu, ko var, bet mediju jautājumos gribu teikt, ka ir izteikta varas dalīšana. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir tieši Saeimas izveidota, mums kā izpildvarai nav iespējas ietekmēt lēmumus. Pieņemu, ka lielākā iespēja šobrīd ir darbiniekiem reaģēt uz situāciju,” komentēja ministre.

Lai gan vēlāk raidījumā ministre arī atzina, ka šo jautājumu pārrunās savā partijā – Nacionālajā apvienībā.

“Sabiedriskais medijs ir tas, kura pamatvērtības ir atklātība un lietu skaidrība, un arī skaidra komunikācija, kāpēc lietas notiek tā vai citādāk. Tam būtu jānotiek arī procesos, kad tiek izvēlēta sabiedriskā medija vadība,” viņa teica.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrijā pašlaik strādā darba grupa, kam jāizstrādā mediju politikas vadlīnijas.

Tāpat jau vēstīts, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursā izvēlējusies jaunu radio valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo radio vadītāju Jāni Siksni. Pirmo reizi valde ir paplašināta līdz trim cilvēkiem.

Par LR valdes priekšsēdētāju NEPLP izraudzījusies pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos kādreizējo ziņu aģentūras “BNS Latvija” vadītāju Sigitu Kirilku, bet par LR valdes locekli nodrošinājuma jautājumos iecelts Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Līdzšinējā valdes locekļa Sikšņa pilnvaras beigsies 15. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ēlertei traki pateicīgais Dimants. Trakais. Pat sieva viņu pameta.

  2. Jāpadomā par saprātīgu uzacu korekciju nākotnē.Piedošanu, ka kundzi aizvainoju.

  3. Ko var īdēt tie radio darbinieki! Nu un ka nomaina Siksni? Varbut ka būs labāk. Radiodarbinieki tikai baidās no pārmaiņām. Tad kad meklēja jauno LTV valdi, tad arī visi TV darbinieki spiedza, bet tagad – droši vien sajūsmā par savu Belti

    • Un ko tad, ja nebūs labāk? Kāpēc jāeksperimentē ar labi strādājošo radio laikā, ka mediju stabilitāte un neatkarība ir īpaši svarīga?

      • jāmēra pēc raidījumu kvalitātes TV. Tā netur līdzi radio. Jo redakcijās savāktas bij.Dienas pabiras (Sloga, Rulle u.c.)

  4. Latvijā ir “neiejaukšnās taktika”. Premjere un ģenprokurors neiejaucas KNAB un tur trakais dara ko grib, bet maksā iedzīvotāji – tiesa kavē laiku, nosaka izmaksas, sodus utt. Viss notiek!

Draugiem Facebook Twitter Google+