×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Melbārde: Uz Mežaparka estrādes tribīnēm jārod vieta vismaz 13 000 dziedātāju (8)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Ir jārod risinājumi, lai Dziesmu un deju svētku laikā kopdziesmās uz Mežaparka Lielās estrādes tribīnēm varētu nostāties vismaz 13 000 dziedātāju, žurnālistiem pēc iepazīšanās ar situāciju estrādē pauda kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Kā sacīja ministre, reālā situācija nav tik kritiska. Mežaparka dziesmu svētku estrāde ir droša un tās tribīnēs patlaban var atrasties 7400 dziedātāju.

Šīs dienas pamatuzdevums bija izprast esošo Mežaparka estrādes situāciju un saprast, ko reāli var izdarīt līdz 2018.gadam, lai Dziesmu un deju svētku laikā kopdziesmās uz tribīnēm varētu nostāties vismaz 13 000 dziedātāju, norādīja ministre.

Tiks veidota darba grupa, kurai būs jāmeklē risinājumi, kā pārveidot estrādes sānu malas un laukumu, lai koristu skaitu varētu padarīt kuplāku.

Kā ziņots, šodien Melbārde kopā ar citu institūciju pārstāvjiem apsekoja Mežaparka estrādi, kur, pēc ekspertu atzinuma, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ģenerālmēģinājuma laikā atradies pārlieku liels koristu skaits.

Estrādes apsaimniekotāja “Rīgas meži” pasūtītajā ekspertīzē būvinženieris Aigars Ūdris, kurš bija eksperts arī Zolitūdē sagruvušā lielveikala traģēdijas izpētē, secinājis, ka estrādes koristu tribīnēs vienlaikus var atrasties 7400 cilvēku, bet pie nosacījuma, ka viņi visi ir informēti par nepieciešamo rīcību ekstremālās situācijās.

Savukārt XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku darba organizācijas izvērtēšanas komisija secinājusi, ka Mežaparka Lielās estrādes infrastruktūra nespēj nodrošināt dalībnieku veselībai drošu un organisma fizioloģiskās uzbūves normālai funkcionēšanai atbilstošu vairāk nekā 10 000 dalībnieku vienlaicīgu atrašanos tajā. Toties šovasar notikušajos svētkos estrādē vienlaicīgi atradās vairāk nekā 12 000 dalībnieku.

LETA jau ziņoja, ka 11. jūlija vakarā, kad Mežaparka estrādē notika svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem dziedātājiem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus.

Pēc notikušā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile izdeva rīkojumu par komisijas izveidi svētku organizācijas izvērtēšanai, kas pēc vairāk nekā mēnesi ilga darba secināja, ka bērnu ģībšanai svētku ģenerālmēģinājuma laikā nav izvirzāms viens konkrēts iemesls. Kā žurnālistiem pēc sēdes pastāstīja komisijas vadītāja Evija Papule, bērnu ģībšanu un ģenerālmēģinājuma pārtraukumu izraisīja apstākļu kopums.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ka dziesmu svētku nīdēji cenšas sēt savu indi. Bet nu tāds arī ir kars.

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Man gan šķiet, ka latvieši nekāpj uz tribīnēm, kā Ļeņins gandrīz katram zināmajā sāgā uz bruņuvilciena, bet atrodas tribīnēs, ielās, vilcienos, automašīnās u.t.t. Protams, kultūras ministre to var arī nezināt, bet žurnālists?

 3. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Cilvēkiem nav mēra sajūtas. Ir pilnīgi svešs jēdziens- pietiek. Vismaz būtu mācījušies no pirmskara Latvijas, kad dažādi svētki tika rīkoti vai visās pilsētās. Tagad jau vairs nav cilvēku, kam rīkot svētkus, vienīgi uz kapusvētkiem atnāk vēl pēdējie pensionāri. VALDĪBA, TAVA TAUTA PAMET TAVU PĀRVALDĪTO VALSTI!

 4. sākumā jutu līdzi – kultūras meitenes pārcentušās(kam negadās!)…
  tagad, lasot par 13 000 , redzu – blondīnes …

 5. Hamlets: – kāpēc neuzcelt estrādei 2. stāvu ? Varbūt pat 3.stāvu ?-
  .
  3 x 7 = 21 (tūkstotis) …

 6. Vistīrākā naudas izmešana. Jādzied kvalitatīvi, tad nebūs jāmeklē vēl 6 tūkstoši, no kuriem tāpat puse būs pillā.

 7. Vai tad nu Latvijai akurāt jāpaliek par vieniem dziesmu svētkiem? Vai neavar pa reizei to darīt novados?
  Bet tad ir arī citas mākslas un nodarbības, kuŗām savas reize paspīdēt. Kā bijis ar teātri?
  Uzpūtīgie diriģenti un vējainie mūzikanti par daudz plātās publikas priekšā, bieži parādīdami savu profesionālo nevarību, iedomību un pat stulbumu.

 8. Jautājums, kas ir svarīgāks: gigantomānija vai cilvēku drošība?

Draugiem Facebook Twitter Google+