×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Melbārde: Valsts simtgades programmā svarīgi parādīt Latvijas reģionu nozīmīgumu valsts tapšanā un pastāvēšanā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts simtgades programmā svarīgi parādīt Latvijas reģionu nozīmīgumu valsts tapšanā un pastāvēšanā, pārliecināta kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Melbārde, informējot par jaunumiem valsts simtgades svinību sagatavošanā Latvijas reģionos, norādīja, ka Kultūras ministrija sadarbībā ar reģioniem turpina darbu pie svētku programmas.

Ministre pauda, ka simtgades programmā nozīmīgs uzdevums ir panākt to, ka svētku sajūta ieiet katrā mājā – ar svētku palīdzību iedzīvotājiem tiekot dota iespēja atvērt savu māju durvis svinībām, aicinot būt aktīviem valsts simtgades svinēšanā.

“No Latvijas valsts valstiskuma tapšanas skatpunkta svarīgi uzsvērt, ka aktīvi, pašapzinīgi reģioni ir nacionālās kultūrtelpas priekšnoteikums, kā arī tautas identitātes sākotne un pamats,” uzsvēra Melbārde. Viņa pauda, ka ir jāatceras, ka tieši no reģioniem nākuši daudzi izcili valstsvīri, kā arī pašnoteikšanās un vēlme dibināt valsti.

“Bez Latvijas reģioniem, to cilvēku ticības neatkarīgai Latvijai nebūtu nedz proklamēšanas, nedz brīvības cīņu, nedz arī neatkarības atjaunošanas stāsta,” uzsvēra ministre. Tādēļ, viņasprāt, ir svarīgi izcelt reģionu, atsevišķu pilsētu, novadu ieguldījumu Latvijas tapšanā, tagadnes veidošanā un nākotnes vīzijas veidošanā.

Ministre pauda, ka būtiski, stāstot simtgades stāstus, ir tas, lai katrs Latvijas novads spētu identificēt savas spilgtākās personības, tādēļ reģionu programmām jābūt orientētām uz to, lai katrs novads veidotu savu stāstu. Jau tagad 40 Latvijas pašvaldībās izveidotas rīcībspējīgas darba grupas, kas nodarbojas ar valsts simtgades programmas veidošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Melbārde, beidz sevi slavēt nevietā! Atbildēt

    Svētki būs tikai Melbārdei un svētku rīkotājiem. Pārējie pie dzīru galda netiks. Jo ir viņu (politikāņu) Latvija un mūsu Latvija. Plaisa starp šīm divām Latvijām ir ļoti liela.

Draugiem Facebook Twitter Google+