×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Melbārde vēlas starpnozaru sadarbību kultūrizglītībā

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministre Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas pilnu valdes sastāvu.

Ir laiks paskatīties uz kultūrizglītības sistēmu mūsdienīgāk un aktualizēt starpnozaru aspektu, intervijā laikrakstam “Kultūras Diena” pauž kultūras ministre Dace Melbārde.

Viņa uzsver, ka Latvijas kultūrizglītības sistēma ir konservatīva, tomēr ar revolucionāriem līdzekļiem tajā nevar iejaukties, iniciatīvai jānāk no pašām izglītības iestādēm. Pēc ministres domām, mākslas un mūzikas skolas nenoklāj plašo kultūras spektru valstī, piemēram, teātri, kino, tāpēc vajadzētu sadarboties starp nozarēm.

Intervijā laikrakstam ministre rosina mūzikas un mākslas skolās veidot jaunas programmas, izrādīt iniciatīvu. Viņa uzsver, ka mūzikas un mākslas skolām jāspēj paskaidrot, kāds ir to pienesums kultūrvidei. Melbārde norāda, ka, pieprasot papildu līdzekļus, ir jābūt redzējumam nākotnē.

Intervijā “Kultūras Dienai” ministre arī aktualizē jautājumu par nacionālo skolu vai kompetenču centru veidošanu. Kā piemēru viņa nosauc Nacionālo skolu, kuru varētu veidot Dārziņa skola, Doma kora skola un Horeogrāfijas skola. Tā būtu administratīvā ietvara sakārtošana, kas ļautu katrai no skolām saglabāt savu identitāti. Ministre uzsver, ka Nacionālā skola varētu ne tikai piesaistīt lielākus līdzekļus, bet arī audzēkņi jau mācību laikā varētu sadarboties starp nozarēm, kas veidotu viņu izpratni par augstvērtīgu kultūras produktu.

Ministre gan norāda, ka svarīgi ir, lai pašām skolām ir izpratne par to, kas tās gribētu būt, jo ir ļoti bīstami administratīvi – no augšas – kaut ko noteikt. Melbārde pauž cerību, ka sadarbība varētu notikt horizontālā dimensijā, vēlreiz uzsverot, ka ilgtspējīgas ir tikai tās lietas, par kurām paši to darītāji ir pārliecināti. Ar varu uzspiestais nenes rezultātu, atgādina ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+