Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
18. oktobris, 2013
Drukāt

Melbārdei dos MK Atzinības rakstu; Jaunzemei-Grendei tas ies secen (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (no kreisās) un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā informē par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku norisi.

Potenciālajai kultūras ministra amata kandidātei Dacei Melbārdei plānots pasniegt Ministru kabineta Atzinības rakstu, savukārt ierosinājums to pasniegt bijušajai kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (VL-TB/LNNK) nav atbalstīts.

Ministru kabineta Apbalvošanas padomi vada labklājības ministre Ilze Viņķele (V). Viņa norāda, ka padome vēl turpina darbu pie Atzinības rakstu kandidātu vērtēšanas un pirmdien, 21.oktobrī, gaidāma vēl viena padomes sēde, kurā tikšot pieņemts gala lēmums.

Melbārdei Atzinības rakstu pasniegs par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma jomā, sabiedrības saliedēšanā un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprināšanā Latvijā, Baltijā un pasaulē.

Kultūras ministrija vēstulē Ministru kabineta Apbalvošanas padomei norāda, ka Melbārdei ir nozīmīgs ieguldījums sabiedrības saliedēšanā un līdzdalības sekmēšanā kultūras vērtību apzināšanā, saglabāšanā un tālāknodošanā. Viņa arī ir profesionāli organizējusi un vadījusi starpvalstu institūciju sadarbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai visu trīs Baltijas valstu pieteikums Baltijas valstu “Dziesmu svētku tradīcija un simbolisms Igaunijā, Latvijā un Lietuvā” tiktu iekļauts Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā. Savukārt kļūstot par Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori, viens no galvenajiem Melbārdes uzdevumiem bija šogad nodrošināt XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku sarīkošanu.

Apbalvošanas padome noraidījusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ierosinājumu pasniegt Atzinības rakstu bijušajai kultūras ministrei, taču padomes sēdes protokolā iemesli noraidījumam nav minēti.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz, ka Atzinības raksts tiks piešķirts Ārlietu ministrijas Ekonomisko un attīstības sadarbības politikas departamenta direktorei Ivitai Burmistrei par ieguldījumu Latvijas iestāšanās sarunās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Atzinības rakstu pasniegs arī diviem Valsts robežsardzes pārstāvjiem – Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieka vietniekam Aleksandram Petrovskim un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenajam inspektoram Andrejam Morozovam par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas Valsts robežsardzes stiprināšanā un attīstībā.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas kontroles organizēšanas daļas vadītājam Gennādijam Maškovam Atzinības rakstu pasniegs par ilggadīgu un nozīmīgu ieguldījumu, sekmējot valsts ekonomiskās robežas un sabiedrības aizsardzību. Bet Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Nodokļu kontroles darba plānošanas un analīzes daļas vadītājai Ritai Bukmanei to pasniegs par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu nodokļu administrēšanas un kontroles attīstībā un nodrošināšanā.

Par Atzinības rakstu piešķiršanu otrdien, 22.oktobrī, lēmumu pieņems valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Uzpustās valst iestādes apsēduši diedelnieki, pieperasot par gaisa pilīm tulītēju naudas maksāšanu. Ta’di kaā Latviajs Nacinālas Operas žagars, kas iedomākies ka Reinas zelts ir kas labāks par latviešu komponistu operām. Tas pats par superdaragajiwe ledus hokeju un BMX, kur par latviiešu sasniegumiem pasaulēs presē un TV nekas nav pamanīts. Tāpat par motoru sporta tradiridi gaisa piesmirdināšanu Latvijā, kur nekādus motorue neražo un ar to nekādu naudu nenopelna. Tērētaju ir bariem.

  2. “Apbalvošanas padome noraidījusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ierosinājumu pasniegt Atzinības rakstu bijušajai kultūras ministrei, taču padomes sēdes protokolā iemesli noraidījumam nav minēti.”
    Vai patiesības slēpšana nav pierādījums MK negodīgumam…?! Tie taču nav nekādi “slepenie protokoli”!

Draugiem Facebook Twitter Google+