Sports
Ziemas sports

Melbārdim prieka asaras – Latvijai pirmā medaļa Phjončhanā! (plus foto)6

foto: Romāns Kokšarovs / F/64 Photo Agency

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža un stūmēja Jāņa Strengas divnieku ekipāža pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Latvijai šī ir pirmā godalga Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tikmēr Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja devīto vietu.

Par olimpiskajiem čempioniem kļuva Vācijas pilota Frančesko Frīdriha un kanādieša Džastina Kripsa divnieki, kuri četru braucienu summā uzrādīja identisku laiku. Melbārdis no viņiem atpalika par piecām sekundes simtdaļām. Pirmajā un ceturtajā braucienā viņam labākais laiks.

Oskaram Melbārdim šī ir trešā olimpiskā medaļa karjerā – pēc krievu diskvalifikācijām viņam pienāksies Soču spēļu zelts četriniekos un bronza divniekos. Īpašs šis brīdis noteikti ir stūmējam Jānim Strengam, kuram pirms septiņiem gadiem tika konstatēts cukura diabēts, taču par spīti nopietnajai diagnozei viņš palicis sportā un tagad var lepoties ar otro olimpisko medaļu, jo Sočos bija Melbārža četrinieka ekipāžā. Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis tikai aizvakar izlēma, ka Melbārža ekipāžā ierasto stūmēju Daumantu Dreiškenu aizstās Jānis Strenga, un diskutablais lēmums ir attaisnojies.

Savukārt, Oskaram 2016.  gada vasarā tika operēta mugura un bija neziņa, vai viņš spēs atgriezties augstākajā līmenī. Tomēr spēja un tika par to atalgots.

Četrinieku sacensības Phjončhanā risināsies sestdien un svētdien.

Latvija kļuvusi par 26. valsti, kas šajās olimpiskajās spēlēs tikusi pie vismaz vienas godalgas.

LA.lv