Ziemas sports

Melbārdis apzelta arī četrinieku 16

Pasaules junioru čempionātā bobslejā četrinieku ekipāžām svētdien uzvarēja Latvijas sportists Oskars Melbārdis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, vēsta portāls “bobslejs.lv”.

Jau vēstīts, ka dienu iepriekš Melbārdis/Strenga kļuva par pasaules junioru čempioniem divnieku konkurencē.

Latvijas ekipāža labākos laikus uzrādīja abos braucienos, summā par 0,45 sekundēm apsteidzot krievu Ņikitu Zaharovu.

Otrs Latvijas četrinieks – Uģis Žaļims, Kristaps Kalniņš, Raivis Voitkūns un Raivis Zīrups – divu braucienu kopsummā ierindojās piektajā vietā, abos braucienos sasniedzot piektos ātrākos laikus un summā Melbārdim zaudējot par 0,84 sekundēm.

Trešajā vietā 0,47 sekundes aiz Melbārža ierindojās vācietis Benjamins Šmids.

Latvijas bobsleja izlases vecākais treneris Sandis Prūsis pauda gandarījumu par Latvijas sportistu sniegumu.

“Protams, Oskaram šī nedēļas nogale atnesa divkāršu prieku – gan divniekos, gan četriniekos izcīnot zeltu. Taču es kopumā gribu uzteikt visus mūsu sportistus – gan abas divnieku ekipāžas, gan abus četriniekus. Pilnīgi droši varam teikt, ka patiešām bija vērts braukt uz šīm sacensībām. Šo nedēļu neesam veltīgi pavadījuši, ko apliecina arī rezultāti,” citēts Prūsis.

Prūsis atzinīgi novērtēja arī Latvijas bobslejistu cīņassparu, ko apliecina tas, ka četrinieku sacensībās tstarta ieskrējienā Melbārža četrinieks uzrādīja labāko rezultātu, savukārt Žaļima četriniekam bija trešais labākais starta laiks.

“Ir skaidrs, ka tieši starta ieskrējiens ir viens no būtiskākajiem, lai sasniegtu labu rezultātu visā nobraucienā, un man prieks, ka puiši cenšas. Joprojām ir kļūdas, bet mēs vēl aizvien mācāmies. Turklāt, ne tikai iesācēji kļūdās,” atzina treneris.

Jau vēstīts, ka Žaļims/Zīrups sestdien divniekos divu braucienu kopsummā izcīnīja ceturto vietu.

Iepriekšējo reizi Latvijas sportisti pasaules junioru čempionātā triumfēja 2004.gadā, kad Jāņa Miņina ekipāžas uzvarēja gan divnieku, gan četrinieku konkurencē.

LA.lv