Melbārdis krīt, Ķibermanim 12. vieta 0

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža svētdien piedzīvoja kritienu Vācijas pilsētā Vinterbergā notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma otro sacensību pirmajā braucienā, savukārt otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis šī posma summā ierindojās 12.vietā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, izbraucot no devītās virāžas. Kamanas apgāzās, taču tās pēc neilga laika atkrita atpakaļ, un Latvijas sportisti spēja braucienu pabeigt, taču nācās samierināties ar otru sliktāko rezultātu un ieņemtu 23.vietu.

Līdz ar to šī Latvijas ekipāža nestartēja otrajā braucienā.

Labāk veicās Latvijas jaunajam pilotam Oskaram Ķibermanim ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu, kuri pirmajā braucienā bija 14.vietā, bet otrais mēģinājums bija veiksmīgāks, kas ļāva pakāpties par divām vietām.

Par sacensību uzvarētāju kļuva mājinieka Maksimiljana Arnta ekipāža, no kuras latvieši summā atpalika par 1,36 sekundēm.

Vācijas sportistiem tika viss goda pjedestāls, jo Arnts par 0,23 sekundēm apsteidza tautieša Frančesko Frīdriha ekipāžu, bet trešais finišēja vēl viens vācietis Tomass Floršucs.

Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības.

Jau vēstīts, ka pirmajās četrinieku sacensībās Melbārdis sestdien ieguva sesto vietu, kamēr Ķibermanis bija 14.pozīcijā.

Kā ziņots, piektdien notikušajās divnieku sacensībās Ķibermanis kopā ar Leibomu izcīnīja astoto vietu, bet Melbārdis ar stūmēju Dreiškenu ierindojās desmitajā pozīcijā. Ķibermanim šis ir karjeras augstākais sasniegums Pasaules kausa divnieku konkurencē, kas devis tik ļoti nepieciešamos ieskaites punktus atlasei uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Kā zināms, pirms šī posma veselības likstu dēļ mājās palika Latvijas komandas stūmējs Intars Dambis, bet uz Vinterbergu devušies Latvijas rekordists desmitcīņā Edgars Eriņš un Leiboms.

Nākamajā nedēļā Ķibermanis sākotnēji trešdien piedalīsies Eiropas kausa sacensībās Īglsā, bet jau nedēļas nogalē startēs Pasaules kausa mačos Sanktmoricā.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.