×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. februāris, 2014
Drukāt

Melbārdis ceļ latiņu augstāk

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Soču olimpiskajās spēlēs bobsleja sacensībās pēc diviem braucieniem Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens ieņem augsto sesto vietu un savu pirmās dienas sniegumu raksturoja ar vārdu ideāli.

Melbārdis un Dreiškens pirmajā braucienā savu bobu iestūma 4,78 sekundēs, kas ir Soču trases rekords un pagaidām palicis nepārspēts. Daumants Dreiškens atklāj, ka pirms gada tepat stūmuši par trīs sekundes simtdaļām lēnāk un pašlaik sasniegta laba fiziskā kondīcija. Pirmā brauciena finišā astotā vieta. Otrajā braucienā, lai gan starts par simtdaļu lēnāks, izdevās sasniegt trešo labāko rezultātu, divu braucienu summā pagaidām sestā vieta. „Ideāli. Abi braucieni izdevās labāki kā treniņos. Priecē, ka abas reizes izdevās iziet no piektās virāžas. Mērķis bija iekļūt desmitniekā. Pagaidām to izpildām, tagad atliek tikpat labi nobraukt pārējos divus braucienus,” ar sacensību pirmajā dienā paveikto gandarīts bija Oskars Melbārdis.

–          Vai ir vietas, kur vēl varat pielikt?

–          Trases vidusdaļā nav ātrums, kuru jāatrod. Ja tas izdosies, tad arī trases lejasdaļā būs labāks laiks. Jāapsēžas, jāizdomā un varbūt jāceļ latiņa augstāk.

–          Jums ir labākais starts, savukārt Martins Dukurs sacīja, ka skeletonā startā pazaudēto nevar atgūt līdz pat 10. virāžai. Vai bobos ir līdzīgi?

–          Bez sacensību protokola es to nepateikšu, bet šķiet, ka tā tiešām ir. Kā mums tur šoreiz gāja, pagaidām nav ne jausmas, bet uzskatu, ka startā iegūto tomēr pazaudējām.

–          Vai tādus laika apstākļus – miglu, mitrumu – gaidījāt?

–          Miglu nē, tomēr zinājām, ka būs mazliet vēsāks. Pirmajā braucienā pirmajiem braukt bija labāk, Zubkovam tā bija priekšrocība. Pēc tam ātrums kritās, varēja manīt, ka mitrums tomēr ietekmē.  Otrajā braucienā līdzīgas iespējas bija visiem.

Oskars Ķibermanis un Vairis Leiboms pēc diviem braucieniem atrodas 16. vietā. „Sacensības paliek sacensības, tomēr šoreiz uztraukums bija lielāks. Varbūt tādēļ otrās brauciena startā pārcentāmies, dabūjām bortu un zaudēju vērtīgu laiku. Bija plāns pirmajiem braucieniem, kurš nav izpildīts un kopumā neesmu apmierināts. Kā te braukt, man ir skaidrs, tikai ar izdarīšanu sanāk mazliet savādāk,” sprieda Oskars Ķibermanis.

Pēc diviem braucieniem pārliecinoši līderi ar 0,32 sekunžu pārsvaru ir mājinieki Aleksandrs Zubkovs un Aleksejs Vojevoda. Otrais šveicietis Bēats Hefti, trešais amerikānis Stīvens Holkombs. Melbārža ekipāžu no trijnieka šķir tikai 0,12 sekundes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+