Sports
Ziemas sports

Melbārdis pirmo reizi sezonā uz pjedestāla Pasaules kausa posmā 16

EPA/Scanpix

Latvijas pilota Oskara Melbārža ekipāža svētdien Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja otro vietu Pasaules kausa bobslejā sezonas pēdējā, astotā, posma četrinieku sacensībās.

Melbārdis ar saviem titulētajiem stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu uz goda pjedestāla četrinieku mačos kāpa pirmo reizi šosezon.

Tikmēr Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Helviju Lūsi un Matīsu Mikni Pasaules kausa sezonu noslēdza ar piekto vietu.

Sacensībās droši uzvarēja vācieša Niko Valtera ekipāža, kas par 0,36 sekundēm apsteidza Melbārža un Austrijas pilota Benjamina Maiera ekipāžas.

Ceturtajā pozīcijā palika vācieša Johanesa Lohnera pilotētais četrinieks, kas atpalika par 0,41 sekundi, bet Ķibermanis zaudēja vēl 0,09 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis bija piektajā vietā, tomēr otrajā izdevās panākt Maieru, apsteigt Vācijas pilotu Frančesko Frīdrihu, kuri abi bija ļoti tuvu, kā arī apdzīt vācieša Johanesa Lohnera ekipāžu, kas bija priekšā jau 0,18 sekundēm.

Otrajā braucienā Melbārdis sasniedza otro labāko rezultātu, tikai par 0,03 sekundēm piekāpjoties Valteram.

Savukārt Ķibermanis pēc pirmā brauciena bija sestais, bet otrajā uzrādīja ceturto rezultātu.

Pirms šiem mačiem šajā sezonā abas Latvijas ekipāžas kopā tikai reizi iekļuvušas bija trijniekā, kad Ķibermanis pirms divām nedēļām to paveica Altenbergas trasē.

Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā ar 1652 punktiem uzvarēja Lohners, kuram ar 1468 punktiem sekoja Frīdrihs, bet trešo vietu pēdējā etapā ar 1421 punktu izrāva Valters, kurš tikai par punktu apsteidza svētdien septītajā vietā palikušo kanādieti Džastinu Kripsu.

No latviešiem Melbārdis ar 1322 punktiem pēdējā posmā no septītās pozīcijas pacēlās uz piekto vietu, bet Ķibermanis iekrāja 1280 punktus, Kēnigszē veicot vienas pozīcijas kāpumu, un sezonu noslēdza kā septītais.

Sestdien sezonas pēdējos divnieku mačos Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas ieņēma attiecīgi piekto un sesto vietu, kamēr Uģis Žaļims ar sezonas labāko rezultātu bija astotajā pozīcijā.

Tomēr ar sasniegto rezultātu Ķibermanim nebija pietiekami, lai iekļūtu kopvērtējuma trijniekā. Viņš tikai par 11 punktiem atpalika no kanādieša Krisa Springa.

Saistītie raksti

Latvijas divnieku ekipāžas ārpus Pasaules kausa trijnieka palika otro sezonu pēc kārtas, bet iepriekš tur bijis gan Melbārdis, kurš uzvarēja 2014./15.gada sezonā, gan arī Žaļims, kurš bija trešais 2015./16.gada sezonā. Savukārt pirms tam Latvija divniekos iepriekšējo reizi trijniekā bija 1997./98.gada sezonā, kad aiz Pjēra Lidēra un Gintera Hūbera palika pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Pirms nedēļas noslēdzās cīņa par Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur Latvija centās divnieku sacensībās iekļūt ar visām trim ekipāžām, bet tas neizdevās un Žaļims uz Dienvidkoreju nedosies. Atlases noteikumi paredzēja, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām, bet abās ieskaitēs šīs ceļazīmes izcīnīja Vācija, Kanāda un ASV.

LA.lv