Sports
Ziemas sports

Melbārdis saņēmis apsveikumu no dēla: emocijas ņem virsroku0

FOTO: Romāns Kokšarovs/ F/64/Photo Agency

“Mans jaukākais apsveikums bija no dēla. Sieva bija atsūtījusi video, un atkal nākas secināt, ka esmu ļoti emocionāls. Emocijas ņēma virsroku. Kopumā apsveica liels skaits cilvēku no Latvijas, arī amatpersonas. Paldies viņiem par to,” pēc olimpisko bronzas medaļu saņemšanas atklāja Oskars Melbārdis. “Tagad tikai vēl jānofotogrāfējas ar Latvijas delegāciju, jānoliek medaļas malā un jākāpj četriniekos. Jākaļ jauni plāni!”

Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim satraukums Phjončhanas olimpisko spēļu medaļu saņemšanas ceremonijā bijis lielāks nekā pirms sacensību noslēdzošā brauciena.
“Kad medaļa ir saņemta, viss liekas pa īstam. Emocijas ir labas un pacilājošas, saviļņojums ir liels,” pēc medaļas saņemšanas pauda Melbārdis. “Medaļu ceremonijā satraukums bija lielāks nekā pirms starta pēdējā braucienā. Šāda apbalvošana mums bija arī Sočos, tomēr tur viss bija bija nenormālā steigā un procesu nevarēja izbaudīt. Šeit to varēja. Ir milzīgs prieks.”

Medaļas olimpiskajās spēlēs parasti tiek pasniegtas nākamajā vakarā īpašā ceremonijā. Tomēr pirms četriem gadiem Melbārža ekipāža medaļu izcīnīja četrinieku sacensībās, kas notiek sacensību pēdējā dienā, tāpēc īpašu ceremoniju vairs nav iespējams sarīkot.
“Mums medaļas labāk patīk saņemt šādi nevis pēc sacensībām, jo šis ir īpašs pasākums,” secināja Melbārdis. “Nekas augstāks nevar būt, tāpēc patiešām izbaudījām šo mirkli.”

Jau trešdien sāksies treniņbraucieni pirms četrinieku sacensībām, kas notiks sestdien un svētdien.

“Ciematā mūs sagaidīja ar plakātiem un baloniem. Bija izrotāts koridors, lai gan, kad es ierados, visi jau bija devušies pie miera. Pēc sacensībām mani paņēma dopinga kontrole, tā kā ciematiņā biju vien ap pustrijiem naktī,” atklāja Strenga.

“Zīmīgākie apsveikumi bija no tuviniekiem. Sieva ar meitiņu bija saģērbušās latviešu drēbēs. Atsūtīja man bildes, izskatījās ļoti forši. Emocionāli,” komentēja stūmējs.

Kopā ar medaļām sportisti saņēma arī piemiņas zīmes, tomēr Melbārdim jau daļa no tās uzreiz saplīsusi.

Saistītie raksti

Bobsleja divnieku sacensībās, kas notika svētdien un pirmdien, par olimpiskajiem čempioniem kļuva Vācijas pilota Frančesko Frīdriha un kanādieša Džastina Kripsa divnieki, kuri četru braucienu summā uzrādīja identisku laiku. Frīdriha kamanas iestūma Torstens Margiss, kamēr Kripsa ekipāža stūmējs bija Aleksandrs Kopačs.

Melbārdis un Strenga aizvadītajās sacensībās četru braucienu summā čempioniem piekāpās par nieka piecām sekundes simtdaļām. Latvieši uzvarēja divos no braucieniem, tomēr viņus iegāza otrais brauciens, kurā pēc kļūdas trases augšdaļā tika uzrādīts vien desmitais rezultāts.

LA.lv