×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Melbārdis sezonu pabeidz ar uzvaru Sočos

rsz_afp_94907172

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa pēdējā, devītā, posma četrinieku sacensībās, kas risinājās 2014.gada ziemas olimpisko spēļu trasē Krievijas pilsētā Sočos.

Ar šo panākumu Melbārdis nodrošināja vietu Pasaules kausa kopvērtējuma trijniekā četrinieku ieskaitē, kā arī uzvaru kombinācijas summā. Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Intaru Dambi un Arvi Vilkasti pirmajā braucienā uzrādīja trešo rezultātu, bet otrajā nobraucienā viņi bija ātrākie un uzvaru izcīnīja arī summā.

Šī ir Melbārža pirmā uzvara karjerā pilota statusā. Četrinieku sacensībās viņš šosezon uz goda pjedestāla kāpa divas reizes. “Es esmu ļoti lepns par mūsu komandu, par visiem puišiem un lepns par savu valsti,” pēc sacensībām, stāvot uz goda pjedestāla, līksmoja Oskars Melbārdis. “Mēs esam maza valsts, bet te priekšā tādām lielvalstīm kā Vācija un Krievija, arī visiem pārējiem. Es šodien esmu ļoti lepns.

“Rezultāts ir izcils, kaut mazas kļūdas bija arī otrajā braucienā. Bet nu kopumā ļoti labi, ir gandarījums,” atzina izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Šajās sacensībās Melbārdis startēja ar vecajām kamanām un tagad komanda pirms olimpiskajām spēlēm būs dilemmas priekšā. “Labi, ka šis vecais bobs arī labi slīd šajā trasē. Labāk jau ir, ka abi ir labi nevis tikai viens. Jauno vēl noteikti pārtaisīsim. Noteikti gan olimpiskajās spēlēs ledus būs par kādu sekundi braucienā ātrāks. Varbūt būs nedaudz citādāk jābrauc, bet esam gandarīti,” uzsvēra Prūsis. “Galvenais, ka visa sezona salīdzinot ar iepriekšējo ir bijusi labāka, rezultāti un stabilitāte gājuši uz augšu.”

Aizvadītajās sacensībās Melbārdis summā par 0,02 sekundēm apsteidza vācieša Tomasa Floršuca ekipāžu, bet 0,14 sekundes zaudēja krievu Aleksandra Zubkova un Aleksandra Kasjanova ekipāžas, kas ieņēma dalītu trešo vietu.

Tikmēr Oskara Ķibermaņa ekipāža ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Broku un Jāni Strengu pirmajā braucienā uzrādīja desmito rezultātu, bet otrajā sasniedza vien 17.rezultātru un summā atkrita uz 12.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā četrinieku ieskaitē uzvaru ar 1727 punktiem izcīnīja Zubkova ekipāža, bet Melbārža ekipāža ar 1625 punktiem ieņēma otro vietu, kaut pirms šī posma atradās vien ceturtajā pozīcijā. Savukārt no pārējām Latvijas ekipāžām Ķibermanis ar 384 punktiem ieņēma 25.vietu, bet Uģa Žaļima četrinieks ar 264 punktiem palika 29.pozīcijā.

Tikmēr kombinācijā, kurā tiek ņemta vērā gan divnieku, gan četrinieku ieskaite, Melbārdis triumfēja ar 3227 punktiem un par 66 punktiem apsteidzot Zubkovu. Ķibermanis ar 533 punktiem palika 29.pozīcijā, bet Žaļims ar 424 punktiem ieņēma 35.vietu.

Jau ziņots, ka divniekos sestdien Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu ieņēma trešo vietu. Trijniekā kādā no Pasaules kausa posmiem Melbārdis kā pilots iekļuva piekto reizi karjerā, bet gūtais panākums ļāva latvietim divnieku sezonu noslēgt Pasaules kausa kopvērtējuma otrajā vietā. Tikmēr Ķibermaņa ekipāža ar stūmēju Raivi Zīrupu sestdien ierindojās 20.vietā.

Šīgada pasaules čempionātā Melbārdis divniekos izcīnīja piekto vietu, bet četriniekos – devīto vietu.

Melbārdis kā vienīgais Latvijas pilots šosezon startēja jau no pirmajām sacensībām, piedaloties arī pirmajos trīs Ziemeļamerikā notikušajos posmos, Žaļims pirmās sacensības Pasaules kausā aizvadīja sezonas piektajā posmā Laplaņā, bet pēdējos posmos otrā pilota lomu aizņem Ķibermanis.

 


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+