×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Melbārža četriniekam desmitā vieta

fibt-18.112

Latvijas bobsleja sportista Oskara Melbārža pilotētā četrinieku ekipāža ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Intaru Dambi un Arvi Vilkasti sestdien ieņēma desmito vietu Pārksitijas trasē ASV notikušajā Pasaules kausa otrajā posmā.

Pirmā brauciena startā Latvijas ekipāža uzrādīja ātrāko laiku (4,76 sekundes), bet finišu sasniedza pēc 48,35 sekundēm, par 0,40 sekundēm piekāpjoties līderim Aleksandram Zubkovam no Krievijas, kurš pagājušajā sezonā kļuva par Pasaules kausa ieguvēju četrinieku konkurencē. Otrais pēc pirmā brauciena 0,09 sekundes aiz Zubkova bija mājinieks Stīvens Holkombs, bet trešais – vācietis Manuels Mahata. No piektās vietas gan Melbārdis pēc pirmā brauciena atpalika tikai par 0,05 sekundēm.

Otrā brauciena startā Latvijas ekipāžas laiks bija 4,78 sekundes, bet distance tika veikta 48,62 sekundēs, kas ļāva apsteigt Nīderlandes pilotu Edvīnu van Kalkeru un pakāpties uz desmito vietu. Pirmo vietu divu braucienu summā nosargāja Zubkovs, kurš Holkombu un Mahatu apsteidza par attiecīgi 0,12 un 0,14 sekundēm. Savukārt Melbārdis no uzvarētāja atpalika par 0,71 sekundi.

Pirmais posms pagājušajā nedēļā risinājās citā ASV trasē Leikpleisidā, kur Melbārdis gan divniekos, gan četriniekos ierindojās astotajā vietā. Leikpleisidā četriniekos uz goda pjedestāla stājās attiecīgi Zubkovs, Holkombs un vēl viens mājinieks Niks Kaningems.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 450 punktiem ir Zubkovs, bet Melbārdis ar 304 punktiem dala devīto vietu.

Piektdien notikušajās divnieku sacensībās Melbārdis kopā ar Dreiškenu izcīnīja ceturto vietu, kaut pēc pirmā brauciena viņi bija līderi.

Uz pirmajiem trijiem posmiem, kas risināsies Ziemeļamerikā, no Latvijas ir devusies tikai Melbārža ekipāža. Viņam līdzi ir trīs stūmēji – Dreiškens, Dambis un Vilkaste.

Kā ziņots, starpsezonā traumas dēļ karjeru beidzis otrs Latvijas vadošais pilots Edgars Maskalāns, bet jaunie piloti Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims jauno sezonu sāk ar Eiropas kausa posmiem.

Pasaules kausa trešais posms pēc nedēļas tiks aizvadīts 2010.gada olimpisko spēļu trasē Vistlerā, Kanādā, bet turpinājumā sacensību seriāls pārcelsies uz Eiropu. Šosezon Pasaules kausā ieplānoti deviņi posmi, bet pasaules čempionāts tiks aizvadīts Sanktmoricas trasē.

Aizvadītajā sezonā Latvijas sportisti vissekmīgāk startēja pasaules čempionātā četriniekiem, Maskalāna ekipāžai izcīnot sesto vietu. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārža ekipāža bija piektā, bet Maskalāna – sestā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+