×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. marts, 2015
Drukāt

Melbārža četrinieks izcīna pasaules čempionāta bronzu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks svētdien pieļāva kļūdu startā Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtajā braucienā, kas beigās to atmeta uz trešo pozīciju.
Tomēr Latvija pie pasaules čempionāta medaļām četrinieku sacensībās tika otro reizi vēsturē. Iepriekš 2009.gadā bronzu ieguva Jānis Miņins, kura stūmēji tobrīd bija Melbārdis, Dreiškens un Intars Dambis.
Pēc pirmās dienas latvieši atradās līderpozīcijā, līdz ar to trešo braucienu Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu uzsāka kā pirmie, turklāt sasniedza jaunu trases rekordu.
Tomēr pēc tam trases rekordu sasniedza arī vācieša Maksimiljana Arnta ekipāža un kopvērtējumā apsteidza Melbārža ekipāžu par 0,01 sekundi. Savukārt trešajā vietā esošā Niko Valtera ekipāža arī tika pie jauna rekorda un pēc trešā brauciena savam tautietim zaudēja vien 0,03 sekundes. Savukārt ceturtais tobrīd bija vēl viens Vācijas atlēts Frančesko Frīdrihs, kurš atpalika 0,17 sekundes.
Līdz ar to trešajā braucienā Melbārža ekipāžai bija trešais ātrākais laiks.
Ceturtajā nobraucienā Latvijas četrinieks startā pieļāva kļūdu un braucienu noslēdza ar ceturto rezultātu. Uzvaru izrāva noturēja Arnta četrinieks, kas par 0,02 sekundēm apsteidza Valteru, bet Melbārdis ar stūmējiem zaudēja 0,12 sekundes.
Tikmēr ceturto vietu guvušais Frīdrihs bija vēl par 0,05 sekundēm lēnāks.
Otra Latvijas ekipāža, kurā brauca pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu, trešajā braucienā uzrādīja vien 17.rezultātu, summā zaudējot vienu pozīciju un atkrītot uz 14.vietu.
Savukārt noslēdzošajā braucienā Ķibermaņa četrinieks bija 14. ātrākais, tomēr summā zaudēja vēl vienu pozīciju un sacensības noslēdza 15.vietā.
Pagājušajā nedēļā bobslejisti aizvadīja divnieku sacensības, Melbārdim kopā ar Dreiškenu izcīnot sudrabu. Latvijas bobsleja vēsturē šis ir labākais sasniegums pasaules čempionātos. Līdz šim augstāko vietu šādās sacensībās bija sasniedzis pilots Jānis Miņins, kurš 2009.gadā četriniekos tika pie bronzas medaļas.
Tikmēr nomināli trešais Latvijas pilots Uģis Žaļims ar pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi bija augstajā sestajā vietā, bet Ķibermanis ar Leibomu izcīnīja astoto pozīciju.
Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas astoņos posmos Melbārža četrinieks izcīnīja piecas uzvaras, bet uz goda pjedestāla stājās visās astoņās sacensībās, tādejādi triumfējot sezonas kopvērtējumā.
Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē.
Melbārdis kļuvis par piekto pilotu mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam.
Ja Melbārdis triumfēja Pasaules kausā, tad Ķibermanis divnieku ieskaitē bija 12.vietā kopvērtējumā, bet Žaļims ar startiem divos posmos noslēdza labāko divdesmitnieku.
Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+