×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

Melbārža četrinieks pēc diviem braucieniem otrajā vietā

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Soču olimpiādē bobsleja četrinieku sacensībās pēc diviem no četriem braucieniem Oskara Melbārža četrinieks ir otrajā vietā, mājiniekam Aleksandram Zubkovam zaudējot tikai četras sekundes simtdaļas.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmo braucienu veica 55,10 sekundēs, startā uzrādot dalītu trešo labāko laiku un pēc pirmā brauciena esot piektie. Ātrākais bija mājinieks Aleksandrs Zubkovs, 28 sekundes simtdaļas priekšā mūsējiem. Šāds iznākums bija paredzams, jo Zubkovs startēja viens no pirmajiem un tobrīd ledus viņam slīdēja labāk. Pēc pirmajām trīs ekipāžām (vēl vācietis Arndts un amerikānis Holkombs) pārējiem rezultāti būtiski pasliktinājās. Šādos apstākļos svarīgi bija zaudēt līderiem pēc iespējas mazāk.

Atbildi uz jautājumi, Vai Melbārdis būs medaļas pretendents, bija jāsniedz otrajam braucienam. Izdevās, turklāt ar ne pašu ideālāko braucienu pārsvars pār konkurentiem bija liels. Labākais laiks startā (4,75 sekundes), labākais finišā. Šoreiz pārsvars pieauga arī trases lejasgalā. Otra labākā rezultāta īpašnieks anglis Džeksons tika pārspēts par 0,14 sekundēm, Zubkovam tika atspēlētas 0,24 sekundes. Tendences acīmredzams, Melbārdis un viņa bobs trasē ir ātri un četras simtdaļas ir vairāk kā reāli atspēlējamas. Svētdienai zemāku latiņu kā zelta medaļa neliksim! Ņemot vērā, ka mūsējie startēs uzreiz pēc vai pirms galvenajiem konkurentiem, iznākumu nevajadzētu izšķirt kādām tehniskām viltībām ar ledu, par ko te runāt patīk daudziem. Tiesa, bez pierādījumiem.

„Otrais brauciens sanāca labāks kā pirmais, taču arī nebija ideāls. Vēl ir daudz vietas, kur atrast rezerves. Pirmā brauciena sākums sanāca švaks, piektā virāža neizdevās. Otrajā braucienā jau bija labāk, taču atkal – ne ideāli. Prieks, ka trases lejasdaļā izdevās pielikt klāt. Šī tehnika jau ir pierādījusi, ka tai ir ātrums un ja viss izdodas, tad ātrums pieaug arī beigās,” savus pirmos divus braucienus komentēja Oskars Melbārdis. Par to, kā būs rīt, vīrus netirpinājām. Tāpat zinām, ka viņi atdos visu, lai būtu augstāk. „Nekas mums nav garantēts un viss sāksies no jauna. Svarīgākais būs galvās. Ja mācēsim to izlikt muskuļos, visam jābūt kārtībā,” sprieda Melbārža komandas pieredzējušākais vīrs Daumants Dreiškens.

Oskars Ķibermanis, kurš startē ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu, pēc pirmā brauciena atradās 15.vietā 0,86 sekundes aiz līdera, bet otrajā braucienā uzrādīja 13.labāko laiku un pakāpās uz dalītu 13.pozīciju. Otrā Latvijas ekipāža līderim zaudē 1,01 sekundi. „Ar braucieniem esmu apmierināts, trasē izdarīju, ko varēju. Vieta vienmēr varētu būt labāk. Ja izdosies tikpat labi arī pēdējie divi braucieni, tad tā būs. Maza rezervīte vēl ir arī startā, abas reizes bija 4,81 sekunde, lai gan pašiem gribētos  tikt zem 4,80,” sprieda Ķibermanis.

Trešais brauciens svētdien pulksten 11.30 pēc Latvijas laika, ceturtais – pulksten 13. Mūsu cerība par Soču olimpisko zeltu joprojām ir dzīva!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+