Oskara Melbārža četrinieks
Foto AP/Scanpix/LETA

Melbārža kvartetam pietrūkst sekundes simtdaļa līdz goda pjedestālam 0

Latvijas bobslejista Oskara Melbārža pilotētais kvartets piektdien tikai par vienu sekundes simtdaļu atpalika no goda pjedestāla un ieņēma dalītu ceturto vietu sezonas pirmajās Pasaules kausa (PK) sacensībās četriniekiem, kamēr Oskara Ķibermaņa ekipāža Pārksitijas trasē aizvadītajās sacīkstēs ierindojās 17.vietā, pilotam startējot ar kājas traumu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien Pārksitijas trasē, ASV, sezonas otrā Pasaules kausa posma norisi pamatīgi iespaidoja laika apstākļi, jo spēcīgā snieguteņa dēļ tika atceltas dāmu sacensības skeletonā, bet četrinieku starts pārcelts četras stundas vēlāk, sacensību pirmajam braucienam sākoties plkst.4 sestdienas rītā pēc Latvijas laika.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācieša Niko Valtera kvartets, kurš divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 36,80 sekundēm, aiz sevis atstājot divas Kanādas ekipāžas. Otro vietu ieņēma Džastina Kripsa vadītā ekipāža, kas uzvarētājiem zaudēja 0,03 sekundes, bet vēl tikpat atpalika Krisa Springra pilotētais kvartets. Savukārt dalītu ceturto vietu ieņēma Melbārdis un Vācijas pilots Johaness Lohners, kuri no goda pjedestāla atpalika par sekundes simtdaļu. Tikmēr Ķibermanis, kurš startēja ar savainotu kājas ikru muskuli, uzvarētājam zaudēja 0,55 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis, startējot ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Matīsu Mikni un Jāni Strengu ieņēma septīto vietu, tā brīža līderim Lohneram zaudējot 0,16 sekundes, kamēr Ķibermanis, kura pilotētās kamanas iestūma Jānis Jansons, Helvijs Lūsis un Raivis Zīrups, atradās dalītā 14.pozīcijā.

Lohners pēc pirmā brauciena (48,35 sekundes) par divām simtdaļām apsteidza Valteru, bet trešā negaidīti bija Lielbritānijas pilota Lemina Dīna pilotētā ekipāža, kura atpalika vēl par divām simtdaļām. Tikmēr Melbārdi no goda pjedestāla tobrīd šķīra 0,12 sekundes.

Tikmēr otrajā braucienā viss sagriezās kājām gaisā. Melbārža kvartets uzlaboja starta ieskrējienu, kas ļāva braucienā ieņemt otro vietu, bet summā pakāpties trīs pozīcijas augstāk. Vēl lielāks kāpums izdevās kanādieša Kripsa kvartetam, kurš pēc pirmā brauciena bija vien desmitais, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu (48,29), summā izcīnot otro vietu. Otrajā braucienā Melbārdis kanādietim zaudēja septiņas sekundes simtdaļas.

Savukārt Lohneram otrais brauciens neizdevās, kurā viņš uzrādīja desmito labāko rezultātu, bet summā abi ar Melbārdi dalīja ceturto vietu.

Ķibermaņa kvartets otrajā braucienā uzlaboja startu, taču braucienu veica sliktāk, tajā ieņemot 17.vietu, uz tādu pat pozīciju noslīdot arī sacenensību kopvērtējumā.

Jāpiebilst, ka sacensību laikā snieputenis jau bija mitējies.

Sestdien 2002.gada olimpisko spēļu mājvietā četrinieku ekipāžas aizvadīs šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas otrās sacensības, jo sezonas pirmajā etapā pirms nedēļas Leikpleisidā sportisti divreiz brauca ar divniekiem. Sestdien pirmais starts plānots plkst.1 pēc Latvijas laika, otrajam braucienam startējot pusotru stundu vēlāk.

Kā vēstīts, dažādu stūmēju veselības problēmu dēļ Latvijas izlase izlēma uz Ziemeļameriku doties ar divām četrinieku ekipāžām, tāpēc trešais pilots Uģis Žaļims šajā nedēļā nestartēs. Pašlaik viens stūmējs nevar startēt arī godalgotajā Melbārža četriniekā, jo Latvijā palika Arvis Vilkaste, kuru pašlaik aizstāj Miknis.

Leikpleisidā Ķibermanis pārī ar Mikni divnieku sacensībās divreiz izcīnīja astoto vietu, kamēr Melbārdis un Žaļims abas reizes palika ārpus desmitnieka.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Olimpiādi tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

“Uz pirmajiem mačiem īpaši nevajag fokusēties, tie vēl neko neparādīs. Mums galvenais tur izdzīvot, situācija būs krietni skaidrāka, kad atgriezīsimies Eiropā,” pirms sezonas sākuma uzsvēra Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis. Ziemeļamerikā notiks pirmie trīs Pasaules kausa etapi, bet jau no decembra sacensību maratons griezīsies Eiropā.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā četriniekos triumfēja krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kamēr Ķibermanis palika 11.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš kopā izlaida trīs etapus, ierindojās 13.vietā.

Pagājušajā sezonā Ķiberanis un Melbārdis četriniekos uz goda pjedestāla kāpa pa divām reizēm, izcīnot arī pa vienai uzvarai. Melbārdis bija labākais posmā Īglsas trasē, kamēr Ķibermanis triumfēja Sanktmoricā. Tāpat nozīmīgs ir fakts, ka Ķibermaņa četrinieks guva trešo vietu olimpiskajā Phjončhanas trasē, kur ceturtais palika Melbārdis.

Tikmēr pasaules čempionātā Melbārža ekipāža palika uzreiz aiz goda pjedestāla, kamēr Ķibermanis samierinājās ar desmito vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.