Sports
Ziemas sports

Melbārža pilotētajam divniekam uzvara Eiropas kausa sacensībās 16

Foto-LETA/AFP

Divu braucienu summā Melbārdis kopā ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu par 0,14 sekundēm apsteidza vācieti Kristofu Haferu.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās krievs Dmitrijs Popovs, kurš no Latvijas ekipāžas atpalika par 0,73 sekundēm.

Visveiksmīgāk Melbārdis aizvadīja pirmo braucienu, kurā bija ātrākais, tuvāko sekotāju Hafneru par 0,27 sekundē. Tikmēr otrajā tika iegūta otrā vieta, taču ar to bija pietiekami , lai nosargātu uzvaru summā.

Savukārt 16.vietā piektdien ierindojās jaunais pilots Ralfs Bērziņš ar stūmēju Māri Priekuli. Kopumā piektdien startēja 25 ekipāžas.

Sestdien un svētdien turpat Sanktmoricā tiks aizvadītas arī divas sacensības vīriešu četrinieku ekipāžām.

“Uzvara paliek uzvara, kaut treniņos šķita, ka Oskaram būs lielāks pārsvars. Mači ar sniegu bija visai haotiski, tāpēc tas pirmais numurs šoreiz varbūt nebija tas sliktākais. Startā jau vēl neesam tik spēcīgi, jo bija trešais un piektais labākais laiks, bet ejam uz augšu un gatavojamies sezonas galvenajiem mačiem – pasaules čempionātam,” Latvijas Bobsleja un skeletona federācija citē izlases galveno treneri Sandi Prūsi. “Jaunajam Ralfam Bērziņam 16.vieta atkal ir labākais rezultāts svešā trasē un tas nav slikti. Viņam jau katra trase bobslejā ir jauna.”

Latvijas vadošais pilots Mlebārdis šonedēļ nepiedalīsies Vinterbergā gaidāmajā Pasaules kausa ceturtajā posmā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts, tā vietā labāk piedaloties Eiropas kausa sacensībās, lai cīnītos par Latvijai trešo ekipāžas vietu pasaules čempionātā, kas notiks februārī.

Melbārdis pagājušajā nedēļā veiksmīgi atgriezās Pasaules kausa apritē, piedaloties savā pirmajā posmā divniekos un četriniekos. Tā kā sezonas sākumu nācās izlaist rehabilitācijas dēļ, šobrīd Melbārdim jāiegūst iespējami vairāk kopvērtējuma punkti, lai uz pasaules čempionātu atgrieztos labākā pozīcijā izvēlēties starta vietu.

Nākamnedēļ Sanktmoricas trasē notiks Pasaules kausa piektais posms, kur priekšrocības jau būs Melbārdim, kurš būs aizvadījis vairāk treniņbraucienus, nekā konkurenti.

Pērnās sezonas pasaules čempionam četriniekos Melbārdim augusta beigās viņam tika veikta muguras operācija. Bobsleja pilotam jau pagājušajā sezonā bija nopietnas muguras problēmas, tāpēc bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Sākotnēji bija iecerēts, ka pilots sacensībās atgriezīsies vēl vēlāk, nevis pagājušajā nedēļā Pasaules kausa posmā Altenbergā, taču neilgi pirms sacensībām tika nolemts, ka Melbārdis startēs, taču darīs to treniņu režīmā, lai gūtu skaidrību, kā reaģēs sportista mugura.

Atgriežoties sacensību apritē, Melbārdis divniekos ieņēma 13.pozīciju, bet četriniekos ierindojās 11.vietā.

LA.lv