×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Meldonija lietošanā pieķertā Kuzņecova vēl varēs sevi aizstāvēt

foto: straume.lmt.lvfoto: straume.lmt.lv

Esošās informācijas ietvaros mūsu lēmums tāds varētu būt – Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis sarunā ar “LA” pirmdien apstiprināja, ka Latvijas čempione maratonā Kristīne Kuzņecova varētu saņemt četru gadu diskvalifikāciju.

Svētdien portāls skriesim.lv rakstīja, ka Kuzņecovas analīzēs konstatēts meldonijs un viņa saņems četru gadu diskvalifikāciju.

“Kamēr sportiste nav informēta (par pozitīvo dopinga analīzi), mēs to nevaram publiski komentēt. Tādi ir noteikumi. Tas, ka skriesim.lv, ziņoja – tā ir viņu iniciatīva. Visdrīzākajā laikā sportistei nosūtīsim dokumentus, bet šobrīd varu apstiprināt, ka tāds fakts ir, un esošās informācijas ietvaros valde lēma, ka diskvalifikācija varētu būt četri gadi. Taču viņai vēl ir tiesības sevi aizstāvēt, varbūt būs kādi vainu mīkstinoši apstākļi,” teica Zālītis.

Latvijā izgudrotais meldonijs, kurš no šī gada sākuma iekļauts aizliegto vielu sarakstā, paredzēts sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai. Līdz 30. septembrim sportisti varēja izvairīties no diskvalifikācijas, ja organismā uzrādīts neliels daudzums meldonija.

Kuzņecova šogad uzvarēja Valmieras maratonā kļūstot par Latvijas čempioni. Ja viņu diskvalificēs, tad čempiones titulu piešķirs Viviānai Kirilovai, kas Valmierā no Kuzņecovas atpalika par nepilnām četrām minūtēm, sudraba medaļu – Līgai Ārniecei un bronzas – Anastasijai Gerasevai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+