×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Juris Pūce: Godīgi jāatzīst, ka naudas pensiju palielināšanai valsts budžetā nav (21)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Juris Pūce, partijas "Latvijas attīstībai" vadītājs

Pie varas esošajiem politiķiem būtu jābeidz solīt neiespējamo. Ir godīgi jāatzīst, ka naudas pensiju palielināšanai valsts budžetā nav, un jādomā citi risinājumi, kā atvieglot Latvijas pensionāru ikdienu.

18. maijā gaidāms gadskārtējais Latvijas Pensionāru federācijas kongress, kurā tiks diskutēts par šai sabiedrības grupai aktuālo problēmu iespējamiem risinājumiem. Ņemot vērā, ka tuvākajā laikā nav gaidāmas nevienas vēlēšanas, izsaku pareģojumu, ka šis notikums, visticamāk, nebūs tautas kalpu plaši apmeklēts. Tāpat varu izteikt vēl vienu pareģojumu, ka nozīmīga daļa politiķu, kas tomēr ieradīsies, solīs pensionāriem to, ko patiesībā nav iespējams izpildīt. Piemaksu palielināšana, indeksācijas formulas pārskatīšana… Interesanti, par kādiem līdzekļiem? Ekonomiskie rādītāji liecina, ka valsts budžets nepildās tik strauji, kā mums visiem to gribētos, un naudas pensiju palielināšanai vienkārši nav. Tāpēc aicinu politiķus pārtraukt melot, bet piedāvāt konkrētu plānu, kā kaut daļēji atrisināt pensionāru sāpīgākās problēmas.

Uzskatu, ka valdības plānam šobrīd primāri ir jābūt orientētam nevis uz pensiju palielināšanu, bet gan uz pensionāru ikdienas izdevumu samazināšanu. Nevienam nav noslēpums, ka daudziem pensionāriem būtisku izdevumu daļu sastāda veselības aprūpes pakalpojumi. Pat nerunājot par to, ka nereti līdzekļu trūkuma un valsts ačgārnās veselības aprūpes sistēmas dēļ tie ir iespējami tikai pēc vairāku gadu pavadīšanas rindā vai vispār nepieejami. Partija “Latvijas attīstībai” jau pirms vēlēšanām aicināja ieviest vispārēju valsts finansētu veselības apdrošināšanu, kas garantētu pensionāriem pieejamu, kvalitatīvu bezmaksas medicīnisko aprūpi. Pāriet uz šādu modeli būtu iespējams esošā budžeta ietvaros, un pensionāriem tas nozīmētu drošības sajūtu, nebaidoties no negaidītiem tēriņiem poliklīnikā vai kārtējā vizītē aptiekā. Atbalstu veselības apdrošināšanas ieviešanai jau 2013. gadā izteikusi arī Latvijas Pensionāru federācija. Šis būtu laiks to reiz ieviest!

Būtisku pensionāru izdevumu daļu varētu samazināt, arī atgriežoties pie labās, taču mūžīgi malā atliktās idejas noteiktām sabiedrības grupām saņemt atbalstu komunālo maksājumu segšanai. Būtu jāizveido speciāls tā sauktā universālā pakalpojuma fonds, lai nodrošinātu iespēju sabiedrības grupām ar zemiem ienākumiem maksāt par komunālajiem izdevumiem ar atlaidi. Tas spētu krietni samazināt pensionāru – sevišķi vientuļo – ikdienas izdevumu daļu, nodrošinot cilvēka cienīgas vecumdienas, kuras nepaiet nemitīgā cīņā par izdzīvošanu. Šī ideja jau gandrīz desmit gadus tiek bezgalīgi apspriesta valdības un ierēdniecības gaiteņos – tā ir tikai jāīsteno. Valsts budžeta izdevumus šai lietai nevajag.

Tāpat būtu jāīsteno Latvijā joprojām nepietiekamā apjomā realizētā prakse izrādīt pretimnākšanu, pensionāriem par velti nodrošinot sabiedriskus pakalpojumus, kā starppilsētu sabiedriskais transports un kultūras pasākumu vai ie­stāžu apmeklējumi. Šādi tiktu samazināta būtiska pensionāru izdevumu daļa, kas ļautu pat cilvēkiem ar relatīvi nelielu ikmēneša pensiju dzīves sniegtās iespējas krietni vairāk izbaudīt arī vecumdienās.

Uz šādiem darbiem valdība un Saeima būtu jāaicina arī Latvijas Pensionāru federācijai. Tas ir daudz drošāk nekā klausīties saldos melos, kurus stāstnieki pat necentīsies pildīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Par kādiem līdzekļiem? Atbildēt

  Par “citiem mērķiem” novirzītā sociālā budžeta miljarda uzkrātajiem procentiem!

 2. Jāpalielina budžeta ieņēmumi Atbildēt

  Jāatjauno (1919.-1995.) ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,jāievieš diferencētas kapitāla pieauguma nodokļa likmes. “Vēlreiz atkārtoju,ka ienākums no kapitāla ir cienījams ienākums,taču tas jāapliek ar tādu pašu nodokli kā ienākums no algas.Jo kāpēc ienākums no kapitāla joprojām tiek aplikts ar mazāku nodokli? Visos biznesos,tajā skaitā kapitāldaļu pārdošanā.” Skat.”Roberta Zīles interviju žurnālam”Kapitāls”,2012.gada 23.novembrī.
  Kāpēc,Pūces kungs?

 3. Lai atdod to naudu ko paņēma no pensionāriem Parex glābšanai.Parex pārdeva lai atdod parādu.

 4. Ja nav,tad valdībai jāmeklē un jāatrod! Priekš kam tad mēs jūs ievēlējām? Tā ir valdības vājuma pazīme-visu laiku vaimanāt,ka naudiņas nav ! Par jums vairs nebalsosim!

 5. vai nu godīgi jāatzīst, ka naudas valsts budžetā nekam nav vai jāapstāsta lajiem, ar kādām pazīmēm atšķirās naudas pensiju palielināšanai no naudas Saeimas īsteno locekļu algu palielināšanai un €brievu komsomoļcu banks†eru pakaļu glābšanai!

 6. Un ko tad ne vārda par tiem gaisā saceltajiem un it kā vēl paša valdīšanas laikā Eknomministrijā tarigiem?
  :(?

 7. Daudz svarīgāk,ka jau nākamajā gadā mums būs atkal padomes visos 70 valsts uzņēmumos!
  “Ekonomikas ministrija (EM) rosinās atjaunot pirms diviem gadiem likvidētās padomes valsts uzņēmumos””,šovakar ziņoja Latvijas televīzijas raidījums”De Facto. “Mēs noteikti nāksim ar ierosinājumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes,kas atbilst labiem pārvaldības principiem.To likvidācija nebija tas labākais lēmums no uzņēmumu pārvaldības principu vadības viedokļa”,raidījumam teica EM valsts sekretārs Juris Pūce.” TVNET/LETA/LTV”DE Facto/,2011.gada 24.aprīlis,

 8. Vienlaikus gādāt par miljonāriem,samazinot tiem IIN,un rūpēties par pensionāriem paaugstinot tiem pensijas!

 9. Par kādiem līdzekļiem? Par progresīvā ienākuma nodokļa līdzekļiem,atjaunojot Latvijā (1919.-1995.) ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un samazinot ministriju skaitu,tās apvienojot! Kāpēc Latvijā ir obligāti jābūt par trīm ministrijām vairāk un PVN likmei pārtikai pat 3,5 reizes lielākai kā Briselē? Juris Pūce varētu mums to godīgi paskaidrot!

 10. Un kā lai būtu? Atbildēt

  Ja pat Jurim Pūcem nepatīk visā pasaulē dominējošie iedzīvotāju un uzņēmumu progresīvie ienākuma nodokļi!

 11. Bet kur pašvaldības ņems naudu, lai kompensētu maznodrošināto pensionāru samazinātos maksājumus?
  No gaisa nauda nekrīt, tātad iztrūkumu segsim mēs, pārējie strādājošie un pensionāri, kuri par dažiem eiro saņem lielākas pensijas par maznodrošinātajiem. Kopumā pārējie pensionāri paliks vēl sliktākā stāvoklī, kā maznodrošinātie, jo tiem nekādas atlaides nepienāksies un par visu maksās pilnā apmērā.

 12. ņaudiņas ņau, ņaudiņas ņau, ņaudiņas ņau, ņau, ņau…
  Labi iemācījies ņaudēt…
  Ko tad tu, mincīt, lieni amatā, ja ņekā ņau
  Skic, negantniek !

 13. Nauda ir, tikai tā pareizi un godprātīgi jāizlieto. Pensionāriem pienākās visu Padomju laiku HESS peļņa, LDZ daļu peļņa, Ostu peļņas procenti un visu uzņēmumu peļņas procenti, kuri saglabājušies no Padomju laikiem. 25 gados atjaunotā Latvijā ir izveidota sistēma, kas cilvēkus izdzen brīvprātīgā trimdā, bet pensionāriem nav kur bēgt? Un esošie valsts uzņēmumi saņem algas, kas pat pārsniedz bagāto ES valstu vidējās algas. Tā kā augam gudri, tad mums ir tiesības pieprasīt no valdības cilvēku cienīgas vidējās ES valstu pensijas.

 14. Pūce, cik Tev gadu? Tie 20 gadi paskries vēja spārniem…

 15. naudu var sameklēt Atbildēt

  MANI IETEIKUMI:
  * Samazināt deputātu skaitu uz 75,
  * samazināt vēstniecību skaitu,
  * samazināt polītiķu ceļošanu reprezentācijas vajadzībām,
  * ievest progresīvo ienākuma nodokli,
  * izbeigt dubulto skolu sistēmu, apvienojot tās ar valsts valodu kā mācībvalodu,
  * ievest stingrāku grāmatvedību visiem valsts un pašvaldību darījumiem.

  • Citadeles valdes locekļiem algas samazināt. Par ko mēnesī algai jabūt 10.000 EUR?

  • Nomest no darba premjeri Straujuma kundzi,tā slimā zoss salaidusi visu ripā,vai tiešām tautai vēl ilgi būsjāklausās viņas murgus,par tādu premjeri jākaunās,vai tišām Vienotībai nav kauns par tādu izvirzītu premjeri,vai arī tur visi ir tik zema līmeņa kanditāti,Pensionāri arī maksā nodokļus.tos nabagus cērpj kā aitas,valdība runājiet taisnību un saucat lietas īstajos vārdos,

  • Tak, pat doma par progresīvo nodokli VIŅI BĒG KĀ VELNS NO PESTEĻA.
   KĀ TAD VARĒS LEPNĀS MAŠĪNAS ,FAZENDAS UZTURĒT?
   Nu, dots devējam atdodas,negribas domāt sliktas domas ,bet….Kādreiz katrs saņems ,ko pelnījis!

 16. Citiem mērķiem novirzītā sociālā budžeta miljarda pa šiem gadiem uzkrājušies procenti vien jau būs pietiekami pensiju palielināšanai!

 17. Nauda trekno gadu padomju atjaunošanai valsts uzņēmumos gan valsts budžetā atradīsies!

  • Vai nebūtu laiks šo trekno blēdi un viņam līdzīgos padzīt no sociālā tikla un Valsts pārvaldes?
   Vai šim iznirelim nav tēva un mātes šeit Latvijā??! Jau kuro gadu gaudo šo dziesmu soc. tīklos, bet padomes atjaunot, tur šim blēdim mēle griežas, tur līdzekļi jau paredzēti, tātad, būs no kā barotie!

   KAD BIEDZOT KĀDS IERĒDNIS VAI MINISTRS SĀKS DOMĀT PAR LATVIJAS VALSTI UN TĀS PAVALSTNIEKIEM???! Jau tagad izskan vecā dziesma – jāceļ nodokļi, bet kā ar algām un pensijām?? Vai tās tikai šiem izredzētajiem?? No kā maksāsim šos nodoķļu paaugstinājumus?

   Vai šādai valstij vispār ir ticība?? Cik vēl tūkstošiem jāizbrauc?? Vai imigranti pelnīs jums miljonus??
   Nē! TIE PRASĪS NO JUMS, TAD GAN BŪS JĀKLAUSA.

   KAUNS , KAUNS! KAUNS! TĀLĀK NAV KUR, tāda bezspēcība un iznīcības sajūta klausoties šo
   ” lakstīgalu”. Ne es, ne mani paziņas nevienas vēlēšanas vairāk neapmeklēsim, to esat panākuši!!

Draugiem Facebook Twitter Google+