×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Melleņu audzētāji iegūst apvienojoties. Ilze Jurkāne ciemojas Līvbērzē un piedāvā gardas receptes (5)

1. Veiksmes stāsts par apvienošanos

1no7
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Publicitātes foto

Lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar pašmāju izcilajiem, kvalitatīvajiem un ekoloģiskajiem produktiem, Rimi sadarbībā ar pazīstamo garšas eksperti Ilzi Jurkāni ir izveidojis video stāstu – īsfilmu sēriju “Latvijas gardākie stāsti”. Tie ir veiksmes un pieredzes stāsti, kas ļauj iepazīt spilgtus Latvijas pārtikas produktu ražotājus, kuri piedāvā veselīgu, ekoloģisku un unikālu produkciju. Šie stāsti ir Ilzes Jurkānes dzīvas, vienkāršas un cilvēcīgas sarunas, ciemojoties pie ražotājiem un ceļojot latvisku garšu pasaulē.

Mellenes ar pienu – tās ir spilgtas bērnības atmiņas gan Latvijā dzīvojošajiem, gan man, uzaugot Amerikā. Par katru melleni, kuru mamma man, trīsgadniecei, deva, viņa teica: “Tā ir tavai vecmāmiņai, tā ir tavai tantei Īdai, tā ir tavai tantei Emmai, tā ir tavam onkulim Runcim.” Un tā – līdz visas mellenes bija apēstas. Bija jauki apzināties, ka man ir tik daudz radu tik tālā zemē kā Latvijā.

Kopš jaukajām bērnības atmiņām ir pagājuši daudzi gadi. Toties šovasar man bija iespēja paviesoties pie lielogu melleņu audzētājiem Baltijas ogu kompānijā, kas atrodas Jelgavas novada Līvbērzes pagastā. Kooperatīvs tika izveidots 2010. gadā pēc tagadējās valdes locekles Māras Rudzātes iniciatīvas, apvienojoties sešiem lielākajiem ogu ražotājiem. Māra teic: “Ja mēs nebūtu apvienojušies, vēl aizvien būtu diezgan lieli nīkuļi.” Liels prieks, ka tagad Baltijas ogu kompānijā, lielākajā nozares uzņēmumā, audzētās ogas pārņem arī Rimi veikalu plauktus, ļaujot cilvēkiem arvien biežāk izvēlēties tieši Latvijā audzētās mellenes.

 1. Veiksmes stāsts par apvienošanos
 2. Ne tikai garšīgas, bet arī ļoti veselīgas
 3. Plašie melleņu lauki
 4. Melleņu mafini
 5. Salāti ar mellenēm, kukurūzu un avokado
 6. Pannā cepta vistas fileja ar melleņu/šalotes sīpolu mērci
 7. Melleņu smūtijs

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tā vecā grošā pēdējā laikā sāk krist uz nerviem,bet lai nu plosās veča!!!
  Un tās lielās RIMI mellenes man negaršo,es atzīstu tikai tās kuras aug brīvi mūsu mežos!!!!

 2. Vispār tās ir nevis mellenes, bet gan amērikas zilenes. Kā rezultātā šīs ogas nav tik veselīgas un kārojamas, kā stāsta tā saucamie eksperti.

 3. skaties kuru raidījumu gribi, visur grozās Jurkāne. Vai viņai problēmas ar pārtikas iegādi ?

 4. Kaut kas traks, vēl nav miera. Kur tad izcilās zināšanas finansu jomā? vai tad visu mūžu par pavāri nostrādāts?

Draugiem Facebook Twitter Google+