Mobilā versija
+5.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
18. oktobris, 2012
Drukāt

“Melnā cauruma” areāls – laboratorijā


caurums2

Britu zinātnieki uzsākuši 2,3 miljonu mārciņu (divu miljonu latu) vērtu projektu, kurā viņi laboratorijā mēģinās radīt apstākļus, kādi valda ap “melnajiem caurumiem” Visumā, raksta avīze “The Independent”.

 

Šādu mērķi iecerēts panākt ar vairāku triljonu vatu spēcīgiem lāzeru impulsiem. “Melnie caurumi” ir vieta, kur gravitācija ir tik spēcīga, ka tur nedarbojas daudzi fizikas likumi. Zinātnieks Daniels Facio britu medijus gan mierinājis, ka enerģijas daudzums, ar kādu viņi grasās eksperimentēt, nebūs tik liels, lai nudien rastos “melnais caurums”. “Melnos caurumus rada mirstošas zvaigznes, un mūsu rīcībā tādu nav. Tāpēc nav pamata bažām, ka mūs varētu sevī ieraut laboratorijā radīts melnais caurums,” skaidrojis zinātnieks.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+