Ekonomika
Bizness

“Melnā kafija” maina nosaukumu 0

Foto LETA

Baltijas kafijas ražošanas uzņēmums SIA “Melnā Kafija” mainījis nosaukumu uz SIA “Lofbergs Baltic”, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums nosaukumu mainījis šā gada 24.jūlijā un, līdz ar šīm izmaiņām, koncentrējoties uz “Löfbergs” zīmola pārdošanas un mārketinga aktivitātēm, Ķekavā izveidots arī “Lofbergs Baltic” galvenais birojs. Uzņēmuma galvenie mērķi ir stiprināt “Löfbergs” zīmola produktu pozīciju mazumtirdzniecībā un HoReCa sektorā Baltijas tirgū, kā arī īstenot ražošanas procesu optimizāciju un modernizāciju.

Kā norāda “Lofbergs Baltic” ģenerāldirektors Jānis Mucenieks, Latvijā īpaša uzmanība tiks veltīta ražošanas attīstībai un modernizācijai – jaunām iekārtām, ražošanas jaudas palielināšanai un spējai kļūt elastīgākiem dažādu produktu segmentos. Tāpat tiek plānots palielināt ražošanas platību, kā arī izveidot jaunu noliktavu, lai atbrīvotu vietu ražošanas vajadzībām.

“Mūsu turpmākā attīstība ražošanas sfērā galvenokārt balstīsies uz privātajiem zīmoliem, un, protams, mēs turpināsim stiprināt “Löfbergs” pozīcijas Baltijā un Austrumeiropā,” uzsver Mucenieks.

Pēc viņa teiktā, “Lofbergs Baltic” turpinās izplatīt “Löfbergs” kafijas zīmolus mazumtirdzniecības līmenī, ieguldīt līdzekļus mārketingā un zīmola stiprināšanā Baltijas valstīs. “Šobrīd “Löfbergs” kafija atrodas ceturtajā vietā Baltijas valstīs mazumtirdzniecības sektorā, un mēs redzam skaidru izaugsmes potenciālu, izmantojot augstas kvalitātes kafijas produktus un spēcīgu mārketinga atbalstu,” skaidro “Lofbergs Baltic” ģenerāldirektors.

Viņš uzsver, ka viens no uzņēmuma mērķiem ir būt centrālajam “Löfbergs” birojam Baltijas valstīs, kas, pēc viņa domām, ir loģiski, jo patlaban “Lofbergs Baltic” ir vienīgais kafijas ražotājs Baltijas tirgū. “”Līdz ar to mēs kļūstam par vienu no nedaudzajiem Baltijā bāzētajiem starptautiskajiem uzņēmumiem, kas tiek vadīts Latvijā,” norāda Mucenieks.

Uzņēmuma ģenerāldirektors skaidro, ka “Lofbergs Baltic” līdz ar nosaukuma maiņu pārņēmusi arī tā mātes uzņēmuma vērtības, kas ir viens no uzņēmuma lielākajiem ieguvumiem. Viņš pauž pārliecību, ka, pateicoties spēcīgai vietējai komandai un starptautiskai uzņēmuma pieredzei, kopā ar zviedru kolēģiem uzņēmums saviem klientiem spēs nodrošināt ne tikai kvalitatīvu produktu, bet arī starptautiskā līmenī tiks izprastas vietējo patērētāju jeb tirgus vajadzības. “Tas dos iespēju ātrāk reaģēt uz Baltijas tirgus mainīgo pieprasījumu un efektīvāk izmantot resursus,” uzsver “Lofbergs Baltic” ģenerāldirektors.

Pēdējā finanšu gadā no 2015.gada 1 jūlija līdz 2016.gada 30.jūnijam “Lofbergs Baltic” apgrozījums sasniedza 13,785 miljonus eiro, kas ir par 5,9% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet, atšķirībā no iepriekšējā gada, kurā piedzīvoti zaudējumi, tika gūta 630 807 eiro liela peļņa. Apgrozījums pagājušajā gadā kritās sakarā ar cenu izmaiņām kafijas tirgū.

Kafijas ražotne “Melnā Kafija” kopš 2010.gada rudens ir daļa no Zviedrijas ģimenes uzņēmuma “AB Anders Löfberg”. Ķekavas novadā līdzās kafijas grauzdēšanas līnijai uzņēmumam ir arī sava kafijas kvalitātes laboratorija. Uzņēmuma produkcija tiek realizēta gan Latvijā, gan eksportēta uz Krieviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju, Dāniju, Baltkrieviju un citām valstīm. Zaļās kafijas pupiņas tiek iepirktas no pārbaudītiem un sertificētiem piegādātājiem Eiropā, kā arī kafijas audzēšanas reģionos – Centrālajā Āfrikā, Brazīlijā, Kolumbijā un Āzijas valstīs.

“AB Anders Löfberg” ir viens no lielākajiem ģimenes īpašumā esošajiem kafijas grauzdēšanas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Tas arī ir viens no pasaulē lielākajiem bioloģiskās un “Fairtrade” kafijas importētājiem. Uzņēmumu 1906.gadā dibinājuši brāļi Anderss, Džons un Džozefs Lofbergi un tas pilnībā pieder Lofberg ģimenei. “AB Anders Löfberg” centrālais birojs atrodas Kārlstādē, Zviedrijā, bet grauzdētavas atrodas Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Latvijā. “Löfbergs” kafiju pārdod aptuveni desmit tirgos Ziemeļeiropā, kā arī Zviedrijā izplata arī zīmola “Kobbs” tēju.

LA.lv