×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

“Melnā piektdiena” ASV daudzviet izvēršas vardarbībā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Shoppers wait in line during the Thanksgiving holiday on November 28, 2013, at the Toys-R-Us store in Fairfax, Virginia. More than a dozen US retailers opened their doors to shoppers one day ahead of the famed-Black Friday shopping day. AFP PHOTO/Paul J. Richards

Tā dēvētā Melnā piektdiena, kurā ASV tirgotāji ar atlaižu akciju ievada Ziemsvētku iepirkšanās sezonu, daudzviet valstī izvērtusies vardarbībā.

Lai gan ziņu par upuriem nav, “Melnā piektdiena” daudzviet ASV līdzīgi iepriekšējiem gadiem likusi uzliesmot kaislībām, un mediji vēsta gan par kautiņiem, gan nažu cīņām, gan pat apšaudēm.

Vietējie mediji ziņo par kādu veikala apzadzēju, kuru Čikāgā sašāvusi policija, kamēr Virdžīnijā kāds vīrietis sadurts konflikta laikā par autostāvvietu pie lielveikala “Walmart”.

Savukārt videoierakstu apmaiņas vietnē “YouTube” vērojami kadri ar agresīvu pūli pie kāda Teksasas lielveikala.

Ņūbostonā, Ohaio pavalstī, pie “Walmart” kāda sieviete notriekta zemē un nonākusi slimnīcā. Kā ziņo policija, viņa guvusi gan tikai vieglus ievainojumus.

Par vardarbīgiem incidentiem ziņas sāka pienākt jau ceturtdienas vakarā, jo daudzi veikali savas durvis izpārdošanām vēra jau pirms laika.

Lasvegasā laupītājs sašāvis kādu pircēju, kas gājis ārā no veikala ar televizoru. Savukārt Rialto, Kalifornijā, ievainots kāds policists, kas centies izšķirt kautiņu autostāvvietas dēļ.

Vienlaikus Čikāgā, Dallasā un citās pilsētās pie “Walmart” veikaliem notikušas protesta akcijas, nosodot lielveikalu ķēdi par darbinieku zemo atalgojumu.

Kopumā demonstrācijas notikušas pie 1500 veikaliem 46 štatos. Aizturēti vairāk nekā 110 protestētāji.

Ziemsvētku iepirkšanās sezonas ieņēmumi parasti sastāda 20 līdz 40% no mazumtirdzniecības uzņēmumu gada apgrozījuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+