×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Melnā piektdiena: Latvijas iedzīvotāji neuzskata sevi par māņticīgiem un paļaujas paši uz sevi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No tiem cilvēkiem, kuri pievērš vērību dažādiem ticējumiem vai māņticīgām sakarībām, tikai nepilna desmitā daļa uzskata, ka “melnā piektdiena” var iespaidot to, vai lietas iet no rokas vai neizdodas.

Daudz vairāk – 40% – pauž pārliecību, ka zināmu iespaidu atstāj mēness fāzes. Savukārt piektā daļa atzīst, ka viņus var ietekmēt laikapstākļi, noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” internetā veiktā aptaujā, kurā piedalījās 1200 Latvijas iedzīvotāju.

Zīmīgi, ka vīrieši daudz vairāk nekā sievietes domā, ka 13. datumam ir zināma ietekme. Uzskatu, ka “melnā piektdiena” var iespaidot viņu veiksmi un ikdienas panākumus, pauduši 18% vīriešu, bet tikai 4% sieviešu.

“To, ka pilnmēness laikā tiešām notiek vairāk negadījumu, novērojam arī mēs, “Ergo”. Tomēr kopumā ir skaidrs, ka cilvēka veiksmes un neveiksmes atkarīgas no viņa paša. Dažādas traumas ikdienā visbiežāk tiek gūtas, jo cietušais pats bijis neuzmanīgs vai pārgalvīgs. Bieži vien virkne neizdošanos mūs piemeklē tad, ja neesam pienācīgi izgulējušies vai esam pakļauti ilgstošam nogurumam. Pieņēmums, ka neveiksmi provocējis vai veicinājis kāds ārējs apstāklis, īpaši ar māņticību vai ticējumiem saistīts, ir tikai mierinājums vai mēģinājums novelt atbildību, nevēloties apšaubīt paša izveicību, prasmes vai pieņemtos lēmumus,” saka “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Tam, ka kopumā viss atkarīgs no paša cilvēka, piekrīt arī lielākā daļa jeb 60% aptaujas dalībnieku, atzīstot, ka nesaista savu veiksmi vai ikdienas negadījumus ar ticējumiem vai māņticīgām sakarībām.

Savukārt no tiem, kas šādām sakarībām tic, un tie kopumā ir 40%, tikai nedaudzi – vien 3% atzīst, ka ietekme uz veiksmi var būt melnam kaķim, šķērsojot ielu. Pavisam maz aptaujas dalībnieku atzīmējuši, ka veiksmi varētu ietekmēt izkāpšana no gultas ar kreiso kāju un sasveicināšanās pāri slieksnim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+