×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Melnā stārķa ligzdai uzklupis ērglis un sabojājis perējumu (3)

Ekrānšāviņš no dabasdati.lvEkrānšāviņš no dabasdati.lv

Pilnīgi precīzas informācijas par melno stārķu olu perēšanas ilgumu ir ļoti maz. Ja perēšanu neietekmēs kādi ļoti nelabvēlīgi laika apstākļi, pirmajam stārķēnam vajadzētu šķilties 9. maijā, prognozē putnu vērotāji.

Šodien pēcpusdienā ar tiešsaistes kameru aprīkotajai melnā stārķa ligzdai uzklupis jūras ērglis, sabojājot perējumu.

Video tiešraidē bija redzams, ka, izmantojot melno stārķu prombūtni, ligzdā nolaidies ērglis, un knābī paņemtā ola izslīdēja un nokrita lejā. Vēl kādu brīdi putns tupēja uz ligzdai blakus esošā zara un tad aizlaidās.

Pēc brīža ērglis atgriezās atkal, lai paņemtu nākamo olu. Ar lielām grūtībām tas viņam tomēr izdevās. Uzlaidies uz blakus esošā zara, putns mēģināja laupījumu novietot uz tā, tomēr ola nokrita zemē. Pēc dažām minūtēm ligzdā atgriezās arī melnais stārķis, kas izvandītās olas sakārtoja ligzdas vidusdaļā un piekārtoja pašu izvandīto ligzdu.

Līdzīgs liktenis marta beigās piemeklēja jūras ērgļu ligzdu, kurai uzklupa vārna, neatgriezeniski sabojājot vienu no olām. Lai gan ornitologi prognozēja, ka arī otra ola, visticamāk, netiks izperēta, tomēr pagājušajā nedēļā cālis tomēr izšķīlās.

Melno stārķu pāris ligzdā ieradās marta beigās un līdz šim nodarbojās ar ligzdas atjaunošanu, veidojot ligzdas vainagu no sūnām, kas šai putnu sugai ir ļoti raksturīgi. Olas tika izdētas aprīļa sākumā un pirmās olas šķilšanās bija gaidāma ap 9.maiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kā jau te…visur ,,vecis kam jādomā par zārku šauj starķi ,jo lūk jāgaida krivu iebrukums ,mezacūkaS ,,RŪPĒJAS ,,PAR KAPIEM SAIMNIEKS AR SUNI PLĒŠ MAZU NEVARĪGU KAĶENU UN KAS ATLIEK ĒRGLIM? VĀRNA ARĪ VIŅU SPIEŽ EMIGRĒT KA CILVEKUS ,ŠAURS PAL;ICIS ,,wONRAUM,,.

  2. kada tragedija…tagad es nevaresu vairs gulet mierigi……pilnigi idioti,uzrakstiet labak par berniem,kurus nebaro,sit un varo……

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +12.9
Daugavpils +15
Saldus +11
Liepāja +16.5
Jelgava +10.5
Ventspils +15.9
Limbaži +10
Madona +14.5
Rēzekne +13.0
Draugiem Facebook Twitter Google+