×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Vardarbība pret bērniem nopietnāk apdraud Latvijas tradīcijas nekā daži Mucenieku iemītnieki (16)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Visnotaļ krāšņi izpaudušies prognozēs par to, kādas šausmas Latvijā pieredzēsim pēc patvēruma meklētāju uzņemšanas, jaudīgākie tīmekļa viedokļu paudēji nu acīmredzami garlaikojas un nepacietīgi dīdās liela “cepiena” vērta iemesla gaidās. Kam lai kož? “Vienotības” apsaukāšanas spilgtākie epiteti biežajā lietošanā nobružāti, Straujumas valdība pieder vakardienai, Kučinski knābāt vēl paspēs, Krievijas portāla “Sputniknews.lv” saturā iedziļināties slinkums. Pēdējā laikā mediji nav papūlējušies piedāvāt aizkustinošus stāstus par mežā piesietiem suņiem vai kūtī līdz nāves robežai nomērdētiem lopiem – tad varētu sacensties dzīvnieku mīlēšanas komentāros, kuri latviskajai interneta auditorijai īpaši iecienīts žanrs. Tiesa, šeit sākas diezgan smaga pretruna: ja reiz mūs tā saviļņo cilvēka mazāko brāļu ciešanas un ja zirgu badinātājam kaismīgi pieprasām publisku linčošanu, tad pēc loģikas ar vēl lielāku bardzību būtu jāvēršas pret bērnus dažādi traumējošiem vardarbīgiem vecākiem, taču nekas tamlīdzīgs nenotiek.

Reta diena vairs paiet bez ziņas par slimnīcā nonākušiem ģimenē piekautiem mazuļiem, bet šīs vēstis aiztek kopā ar informācijas plūsmu šķietamā nebūtībā. Pat sadauzīta zīdaiņa nāve atstāj pēdas vienīgi bezkaislīgajā statistikā un kārtējās krimināllietas dokumentos. Pēdējos gados Latvijā veiktie dažādu oficiālo un nevalstisko organizāciju pētījumi liecina, ka 80 procenti pret bērniem konstatēto vardarbības gadījumu notikuši ģimenē. Arī pedofils vairs nav tikai deģenerējies bezpajumtnieks ar psihes kroplībām, bet nereti tuvs ģimenes loceklis un pat bērna tēvs. Diemžēl. Domāju, par šiem faktiem – būtībā par melno zīmi Latvijas sabiedrības sejā! – vērts satraukties vēl vairāk nekā par dažu Sīrijas iedzimto apmešanos Muceniekos. Pilnīgi piekrītot, ka patvēruma meklētājiem stingri jāmāca ievērot Eiropas tradīcijas un jāmāca cieņpilna attieksme pret sievieti, taču – lai cik paradoksāli izklausītos! – tādas pašas zinības acīmredzot steidzīgi jāatsvaidzina vietējiem ļaudīm. Lai bēgļiem, pēc valsts valodas apgūšanas ikdienas ziņas lasot, nerastos priekšstats, ka zīdaiņu piekaušanu un izvarošanu Latvijas sabiedrība klusuciešot akceptē…

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis nesen ieskicēja vispārinātu ģimenes vardarbja portretu: 40 – 50 gadus vecs likumsargu uzmanības lokā iepriekš nenonācis vīrietis ar alkohola lietošanas problēmām. Kādam paziņa, kaimiņš, kolēģis, viesību čoms, vaļasprieku biedrs, pat draugs. Taču anonīms pārējiem arī tad, ja pavedis pirmsskolnieci meitu netiklībā vai ielauzis galvaskausu deviņus mēnešus vecam zīdainim. Likums vardarbi sargā daudz pašaizliedzīgāk nekā viņa upurus. Tāpēc nav jābrīnās, ka melnā zīme tūkst platumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vardarbība pret bērniem vairumā ģimeņu pieder pie latviešu tradīcijām un nekādi migranti to neapdraud 😀

 2. Visi Jūsu raksti liecina, ka tos skārusi veca nevarīga roka un kūtra galva…

 3. Šoreiz Monikas kundzei kaut kas aizgājis pavisam šķērsām.
  Kā var salīdzināt divas pilnīgi dažādas lietas.

 4. Cien. Zīles kundze! Cienu Jūs kā rakstnieci un žurnālisti, taču virsraksts ir demagoģisks. Tikpat labi var jautāt: Kā ir labāk – būt aklam vai kurlam? – Labāk ir būt veselam! Mums nevajag ne bēgļus, ne varbarbību sadzīvē. Ja runājam par vardarbību sadzīvē, tad meklējam risinājumus, nevis demagoģiski salīdzinām ar citu ļaunumu.

 5. Liberāļi ir inde.

 6. gan viena, gan otra ir liela problēma. Taču vecais komunistu- padomju žurnālistu triks, ja gribēja novērst uzmaníbu no kādas tēmas- emocionāli salídzināt nesalídzināmas lietas, tā padarot tās smieklígas, mazvērtígas šajā rakstā kā uz delnas.

 7. Katrs welcomists ir kauna traips Latvijai , kas izolejams no sabiedrības boikotējost viņu pašu, viņa radiniekus un bērnus un arī biznesu, protams! Tautas ienaidnieki – welcomisti ko jāizdzen no Latvijas kā smagas garīgas infekcijas pārnēsātājus.

 8. Monikai honorāra savajadzējies …

 9. Nesaprotu, kāds sakars sadzīves vardarbībai ar etnocīdu pret Eiropas tautām. sadzīves noziegumi lielākā vai mazākā procentā diemžēl ir visā pasaulē. Varbūt mazāk raksturīgi tie bijuši monolitām Ziemeļeiropas valstīm piemēram.
  Savukārt starptautiski humanitāri noziegumi – kari pret civilizācijām, civilizāciju iznīcināsana romēr ir arkārtēja parādība, kas raksturīga imperiālisma ekspansijas posmiem pasaules vesturē.

  • Sakars ir tāds, ka vardarbība ģimenēs ir reāla, taču Eiropas etnosu apdraudējums ir izdomāts, lai nebūtu jārisina reālas problēmas, piemēram, ikdienas vardarbību ģimenēs.

 10. Varbūt nevajag gaidit, līdz alkohola reibumā sākas varas darbi? Alkohola lietošana jau pati par sevi ir smaga psihiatriska diagnoze – cilvēks brīvprātīgi izvēlas indēt sevi un atvadīties no skaidrā saprāta. Bet tālākais jau ir tikai sekas, ienīstot pašam sevi un savu turpinājumu.
  Nevienu nesatrauc jauniešu alkoholisms??? Viņi ir topošie vecāki. Mūsu bērni ir mūsu nākotnē izšautās bultas…

 11. Vai kundzītei liekas, ka pārpludinot Latviju ar lieliem melniem vīriem pazudīs vardarbība pret bērniem? Jeb vai cietušiem bērniem būs vismaz prieciņš, ka lielās tantes ar cieš? Vai piemēri islāmistu laulībās ar astoņgadīgām meitenēm? Kāda joda pēc tēmai par mūsu bērniem piepīti migranti?

  • multikulturalistu politpropagandistu komanda. Atcerēsimies padomju laikus un nebrīõnīsimies.
   Zīle kad vajadzēja ari padomju iekārtu slavēja. Ka prasa partija tā padzied. So propagandu vienk. tā ari jāuztver. Kā locīšanos un nodevas svešai varai.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+