×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Melnādains uzbrucējs ASV nošauj trīs policistus, tiek nogalināts (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama

ASV Luiziānas štata galvaspilsētā Batonrūžā melnādains uzbrucējs svētdien nošāva trīs policistus un vēl trīs ievainoja, līdz viņu nogalināja policija.

Apšaude notika pilsētā, kur pastiprinājies starprasu saspīlējums un notikuši protesti pret policijas brutalitāti saistībā ar to, ka policija 5.jūlijā Batonrūžā nošāva afroamerikāni Altonu Stērlingu.

Luiziānas štata policijas priekšnieks pulkvedis Maiks Edmonsons paziņoja reportieriem, ka šāvējs Batonrūžā ir nogalināts un nav citu aizdomās turēto. Šāvēja rīcības motīvs vēl nav noskaidrots.

Viens no ievainotajiem policistiem “ir kritiskā stāvoklī un cīnās par savu dzīvību”, bet abi pārējie ievainotie ir stabilā stāvoklī, sacīja Edmonsons.

“Ar Dieva palīdzību mēs to pārvarēsim. Man tas saistās ne tik daudz ar šaujamieroču kontroli, cik ar to, kas ir cilvēku sirdīs,” sacīja redzami satriektais Edmonsons.

Uzbrucējs ar triecienšauteni sarīkoja apšaudi pie automaģistrāles pēc tam, kad policija tika izsaukta pēc ziņām, ka tur atrodas vīrietis ar šaujamieroci. “Viņš bija ģērbies viscaur melnā un stāvēja pie skaistumpreču veikala, turot šauteni,” sacīja Edmonsons. Daži mediji ziņoja, ka šāvējs bija uzvilcis masku.

ASV mediji, atsaucoties uz vārdos nenosauktiem avotiem, vēstīja, ka apšaudi sarīkojis afroamerikānis Gevins Longs no Misūri štata Kanzassitijas pilsētas, kuram svētdien apritēja 29 gadi.

ASV prezidents Baraks Obama, kura prezidentūras laikā notikušas daudzas apšaudes ar cilvēku upuriem, nosodīja Batonrūžas apšaudi kā “gļēvu” un pieprasīja izbeigt šādu vardarbību.

“Ir svarīgi, lai katrs .. tieši tagad koncentrētos uz vārdiem un darbiem, kas varētu vienot šo valsti, nevis to tālāk sašķelt,” sacīja Obama.

“Mums nav vajadzīga musinoša retorika. Mums nav vajadzīgas vieglprātīgas apsūdzības, ar kurām mētājas, lai gūtu politiskus punktus vai veicinātu kādu darba kārtību. Mums ir vajadzīgs padarīt mērenākus savus vārdus un atvērt sirdis – mums visiem,” teica Obama.

“Neatkarīgi no motīva šo triju drosmīgo policistu nāve uzsver briesmas, ar kurām policija valstī saskaras katru dienu, un mums kā nācijai ir skaļi un skaidri jāpasaka, ka nekas neattaisno vardarbību pret likuma sargiem,” Obama paziņoja reportieriem Baltajā namā.
Obama apsolīja federālās valdības pilnīgu atbalstu šī incidenta izmeklēšanā.

Republikāņu kandidāts ASV prezidenta vēlēšanām Donalds Tramps sociālajā tīklā “Facebook” pauda skumjas par notikušo. “Cik daudz likuma sargiem un [citiem] cilvēkiem ir jāmirst mūsu valstī vadības trūkuma dēļ? Mēs prasām likumību un kārtību,” rakstīja Tramps.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. LA pedejā laikā dikti aizraujas ar nacionālā naida rasisma slavināšanu. teikim par to ka šāvejs nēģeris vienigi LA akcentē, pārejie ziņo ka policistiem uzbrukts liekot ādas krāsu mierā. kas te ājā medijā par jānajiem āriešiem nolasijies kā tik ļoti pret visiem pārejiem propogandē?

Draugiem Facebook Twitter Google+