Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
8. maijs, 2014
Drukāt

“Melnais dimants” – pasaulslavena horeogrāfa pirmizrāde Rīgā

Foto: Soren MeisnerFoto: Soren Meisner

Nākamās nedēļas nogalē, 18. maijā plkst. 19.00 Rīgas kongresu namā norisināsies Dānijas Dejas teātra pasaules pirmizrāde “Melnais Dimants” Tima Raštona horeogrāfijā, vēsta Baltijas Baleta festivāla rīkotāji.

Šobrīd Dānijas Dejas teātris ir visspilgtākais, kā arī lielākais laikmetīgās dejas teātris Dānijā un viens no vadošajiem Ziemeļeiropā. Kopš 2001. gada Tims Raštons ir kompānijas mākslinieciskais direktors un veiksmīgi turpina īstenot kompānijas uzsākto vīziju – apvienot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo deju.

Raštona horeogrāfijas uzreiz ieguva laikmetīgās dejas raksturu, kas izpildītas klasiskā baleta tehnikās. Raštona horeogrāfijas tiek raksturotas kā emocionālas, savstarpējo attiecību smalkās nianses atklājošas. Tajās ir vienlīdz nozīmīga kā deja, tā arī mūzika, gaismu dizains, scenogrāfija, viņa paša vārdiem – ir svarīgi visi mākslas veidi, kas uzrunā cilvēka emocijas.

2011. gadā karaliene Elizabete II iecēla Timu Raštonu par Britu Impērijas Ordeņa biedru pateicībā par kalpošanu dejai.

Ieskats izrādē “Melnais dimants” ŠEIT

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+