×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Melnais saraksts blēdīgiem komersantiem 


Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienestā taisīs blēdīgo komersantu, oficiāli – riska personu – sarakstu.

 

Lai nepieļautu, ka blēži turpina nodarboties ar nelegāli iegūtas naudas atmazgāšanu, nodokļu izkrāpšanu un nemaksāšanu, dibinot jaunas firmas ar citiem nosaukumiem, sarakstā iekļuvušos VID nodos Uzņēmumu reģistram. Tā vakar lēmusi valdība, pieņemot Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Kā atklāj VID, pašlaik statistika ir bēdīga: 7955 valstī reģistrētie uzņēmumi atzīti par fiktīvi dibinātiem – nolūkā nodarboties ar naudas atmazgāšanu un citām krāpnieciskām darbībām. No pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra svītroti 7898 uzņēmumi, bet saimnieciskā darbība apturēta 5224 firmām. Šo firmu veikto darījumu apmērs 2012. gadā un 2013. gada sešos mēnešos sasniedz aptuveni 179 miljonus latu.

Blēžus, kuri būtu ierakstāmi sarakstā, VID noteiks pēc vairākām pazīmēm. Firmas reģistrēšanai blēdis izmantojis citas personas datus bez tās piekrišanas vai nozadzis tos. Par savu pastāvīgo dzīves vietu deklarējis, piemēram, sociālo māju vai pansionātu.

Firma, kurā viņš ir vienīgā amatpersona, nav samaksājusi nodokļus, kuri kopsummā pārsniedz 
15 000 eiro (ap 10 500 latu). Firmai, kurā viņš ir vienīgā amatpersona, VID apturējis saimniecisko darbību vai izslēdzis no VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra.

Tāpat sarakstā reģistrēs visas personas, kurām ir nokavētie nodokļu maksājumi, kas pārsniedz 7000 eiro (ap 4900 latu).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+