×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. decembris, 2016
Drukāt

Melnajā jūrā nogāzusies Krievijas militārā lidmašīna; gājuši bojā mākslinieki un žurnālisti (46)

Foto - EPAFoto - EPA

Krievijā svētdien avarējusi militārā lidmašīna, kurā sagaidīt Jaungadu Sīrijā devās Krievijas armijas karavīri, Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktā Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa mākslinieki un žurnālisti.
Lidmašīnā atradās 92 cilvēki – 84 pasažieri un astoņi apkalpes locekļi. Kā paziņojusi Aizsardzības ministrija, nekas neliecina, ka kāds no viņiem būtu varējis izdzīvot.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludinājis pirmdienu par sēru dienu visā valstī un uzdevis premjerministram Dmitrijam Medvedevam izveidot un vadīt īpašu valsts komisiju avārijas apstākļu izmeklēšanai.

Aizsardzības ministrijas lidmašīna “Tu-154” izlidoja no Adleras plkst.5.20 pēc vietējā laika (plkst.4.20 pēc Latvijas laika), lai dotos uz Krievijas Hmeimimas aviobāzi netālu no Latakijas pilsētas Sīrijā, taču pēc dažām minūtēm pazuda no radaru ekrāniem.

Pēc provizoriskām ziņām, lidmašīna izjukusi jau gaisā. Tās atlūzas atrastas Melnajā jūrā sešus kilometrus no krasta iepretī Sočiem, vietā, kur ūdens dziļums sasniedz 50-70 metrus, un izkaisītas pusotru kilometru garā joslā.
Krievijas mediji ziņo, ka atrasti četri bojāgājušie. Eksperti izteikušies, ka upuru atpazīšanai, domājams, būs vajadzīgas ģenētiskās analīzes.

Meklēšanas darbos šobrīd iesaistīti deviņi kuģi. Avārijas reģionu pārmeklē vairāki helikopteri, turp nosūtīta Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas nirēju komanda ar īpašu dziļūdens darbiem paredzētu aprīkojumu, savukārt Soču lidostā dežurē psihologi, lai sniegtu palīdzību bojāgājušo tuviniekiem.

Krievijas Federācijas padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētājs Viktors Ozerovs pirms tam izteicās, ka avārijas cēlonis varētu būt tehnisks bojājums vai apkalpes kļūda, bet izslēdza terora akta iespējamību, uzsverot, ka lidmašīna pieder Aizsardzības ministrijai un nelaime notikusi Krievijas teritorijā.

Medijos izskanējusi arī versija, ka iespējamais avārijas cēlonis varēja būt lidmašīnas dzinējā ierauts putns.
Saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas publiskoto informāciju, kas balstīta uz pasažieru sarakstiem, lidmašīnā atradušies 64 Aleksandrova ansambļa mākslinieki, tai skaitā tā vadītājs Valērijs Halilovs, astoņi karavīri, deviņi žurnālisti no Krievijas televīzijas Pirmā kanāla, NTV un Aizsardzības ministrijas pārraudzītā telekanāla “Zvezda”, divi valsts ierēdņi un starptautiskās sabiedriskās organizācijas “Spravedļivaja pomoščj” (“Taisnīga palīdzība”) vadītāja, Kremļa cilvēktiesību padomes locekle Jeļizaveta Gļinka.

Viņa Krievijā bija iemantojusi cieņu kā “daktere Liza”, kas daudz nesavtīgi palīdzējusi bezpajumtniekiem, neraugoties uz ierēdņu liktajiem šķēršļiem. Kā vēsta mediji, Gļinka uz Sīriju pavadījusi Latakijas universitātes slimnīcai paredzētu medikamentu kravu.

Avarējusī lidmašīna būvēta pirms 34 gadiem, pēdējo reizi remontēta 2014.gadā, bet tehniskā apkope tai veikta šā gada septembrī.

Lēsts, ka kopš 2000.gada “Tu-154” avārijās, neskaitot jaunākos upurus, zaudējuši dzīvību vairāk nekā 800 cilvēki, tostarp Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un viņu pavadošā 94 cilvēku delegācija, kas gāja bojā Smoļenskas aviokatastrofā 2010.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Defi dzēš simtiem rakstu, laikam tur sēž putlerjūgends, kas par jūdasa grašiem to dara.

 2. Slepkavas, militārie propagandisti, un okupantu ansamblis :)) Priecīgus ziemassvētkus :)))

 3. Lidoja izklaidēt lidotājus, kas bumboja Alepo civilos un slimnīcas.
  Un cik priecīgi šie paši krievijas armijas pārstāvji dziedāja par to kā noslēgs gāzi Eiropai. Un par “Вежливые люди” arī pļaskoja. Un par “священная война” arī dziedāja.
  Nu nekas .. kā Zadornovs ieņirdza par Malazijas lidmašīnu “Она была тяжелее воздуха. Вот и упала.

  • Вы моральный урод с извращённым сознанием. Редкая тварь!
   Убогая жертва своей собственной пропаганды.

 4. Kultūras darbinieks Atbildēt

  Aleksandrova vārdā nosauktais ansamblis pastāv vairāk kā 80 gadus. Ansambļa dibinātājam Aleksandrovam uzcelts piemineklis, kur tagad arī gulst ziedi. Ansamblis ar koncertiem izbraukājis visu pasauli. Katrā valstī tiek nodziedāta viņu Valsts himna uz ekrāna plīvo tās valsts karogs. Protams, visi skatītāji cēlās kājās, kad tika izpildīta viņu valsts himna…
  Bojā gāja kora dalībnieki un dejotāji. Instrumentālā grupa tika atstāta mājās Maskavā…
  Līdzjūtība tuviniekiem …

 5. Skumji. Tai ansamblī sūdabrāļus neņēma. Tas nebij šlāģerkoris …

 6. Līdzjūtība bojāgājušo tuviniekiem ... Atbildēt

  Ceļā no Sočiem = Adleras lidostas uz Sīriju devās 2 TU-154 lidmašīnas.
  Soči bija lidojuma starpposms, lai uzpildītu degvielu …
  Viena lidmašīna ar DĀVANĀM Sīrijā esošajiem Krievijas armijas karavīriem VEIKSMĪGI sasniedza Sīriju …
  Otra lidmašīna ar 93 pasažieriem un medikamentu kravu(1 tonna) NAKTS melnumā jau pacelšanās brīdī drīz vien PAZUDA no radaru ekrāniem, jo bija uzsprāgusi gaisā un iekritusi Melnajā jūrā – 1,5 km attālumā no Sočiem … Tas bija vistiešākais terorakts …
  Lidmašīnas atlūzas izmētātas pat 10 km tālu … Cilvēki nogrimuši dzelmē… Rit ļoti intensīvs darbs, lai visus cilvēkus atrastu …
  Pats esmu bijis Sočos, ļoti skaista un sakopta pilsēta. Paziņas joprojām tur dzīvo. Padomju gados bija tiešais lidojums Rīga-Adlera-Rīga!

 7. jūtu līdzi,skaisti dziedāja dziesmu ”vežlivije ļūdji”Kŗimā.

 8. Žēl cilvēku un viņiem palika bērni…
  Var jau būt pilotu kļūda.
  Var jau būt kāda tehniska problēma.
  Var jau būt kāda diversija – to parādis tālākā notikumu gaita un pie tam ļoti netieši. KGB diversija kā savulaik spridzinot mājas Maskavā ( vienu pat pieķēra ) ar vainas uzvelšanu -toreiz čečeniem. Toreiz cilvēki nebija arguments, tā arī var gadīties šoreiz. Šoreiz kam : arābiem, turkiem, čečeniem un tad vēl ukraiņiem, NATO un pat amerikāņiem. Atliek gaidīt virzienu.
  Savulaik nogāzās poļu prezidenta lidmašina, bet atlūzas tā arī nav atdotas. Kāpēc? Ja būtu negadījums – ņemiet visu, kā ir – tas jūsu. Ja tā nav – nevar dot, ka kaut ko neatklāj ( kā daļai krievu sportistiem dopings, jo analīžu spēks attīstās).

  • Polijas lidmašīnas uzsprāgšana notika, kad valdības vadītājs bija Tusks… Tuska valdības laikā tika veikta ļoti pavirša izmeklēšana. Polijas puse nemaz nepieprasīja lidmašīnas atlūzas. Pašreizējā valdība pieprasa lidmašīnu atūzu atdošanu Polijai, lai varētu pabeigt izmeklēšanu …
   Kad Tusks pats lidoja uz Smoļensku, lai tiktos ar Putinu, tad gan nezinkāpēc lidmašīna nesprāga/nenokrita… Ja palasa Polijas avīzes, kad tusku lika eiropas amatā, tad tur bija liela kritika- pat tik liela, ka viņam vajadzētu sēdēt cietumā, nevis eiropas komisijas aizgaldā…
   Dīvainākais, ka vienā lidmašīnā uz piemiņas pasākumu Katiņā devās Polijas prezidents, Armijas vadība, ministri …Kas pēc drošības apsvērumiem nebija pieļaujams.

   • Tikai kam tika ordeņi par pavēles izpildi ( slepenās ordeņu pavēles ). Vislabākais ir tas darbs kurā rezultāts tiek salikts no it kā no savstarpēji nesasitītiem elementiem ( puzles princips ). Tikai retais prāts to puzli spēj izprast un kur nu vel salikt – vel tagad nav salikta tā Maskavas māju spridzināšanas puzle ( nez vai tas milicītis ir vel dzīvs, kurš pieķēra to čekistu ar ”cukura” maisiem). Jā vietējiem krieviem krievu puzles licējiem gan neveicas – te palogu izkrīt, te auto uzbrauc…

 9. Man liekas , ka tomēr jājūt līdzi jebkura cilvēka bēdās neatkarīgi no nacionalitātes jo ir Ziemassvētku laiks un būsim nedaudz līdzcietīgāki

 10. Galvenais, ko paziņo Sočos ieradusies augsta Krievijas amatpersona: terora akts esot izslēgts, jo lidmašīna nokritusi Krievijas teritorijā un tā piederējusi Krievijas bruņotajiem spēkiem ( no “Dienas”)!
  Lasi un brīnies par šādiem argumentiem, jo vēl taču nekas nav izmeklēts! Bet šīs pāris minūtes lidojuma
  un lidmašīnas sadalīšanās gaisā, kā arī tās atlūzu izkliede 6 km teritorijā liecina par pretējo, ka šāda versija ir visai iespējama. Zīmīgi, bailes piezagušās arī krievu amatpersonām!

 11. Lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts!

  • Gods lai Dievam augstībā, un miers virs zemes, un cilvēkiem ir labs prāts” (oriģinālais teksts: grieķu: Δόξα ἐν ὑψίστοις Θεῷ καὶ ἐπὶ γῆς εἰρήνη ἐν ἀνθρώποις εὐδοκία)

 12. >15.22
  ar Dievu nestrīdas

  • Вот и не встревайте!
   О мёртвых, или хорошо, или ничего! Мёртвые срама не имут, но это не значит, что позволительно надругаться над их памятью и достоинством!

   • “О мёртвых, или хорошо, или ничего! Krome pravdi”.Bet patiesība nav jums “po zubam”.

    • Особенно вам! Устраивать пляски на костях – это вы мастера! Радоваться гибели людей, да ещё делать это публично – подло! Только моральные уроды так делают. А тут таких уродов полно, почитайте комментарии. Что, в этом «ваша правда» состоит?!

 13. “К зданию, в котором располагается ансамбль Александрова, приехал глава департамента культуры правительства Москвы Александр Кибовский. «Их называли поющим оружием кремля. Так и было», — сказал Кибовский.”

 14. Kā cilvēkam, kārtējās šausmas, bet kad padomā ka Krievijas propagandas mašīnai lieli zaudējumi? Viņi tak cildina karošanu. Duālas emocijas, lai dievs piedod!

 15. Varētu sarīkot konkursu – kurā portālā vairāk latvju kretīnu komentē

 16. Karma Sīrijā

  • Какие всё-таки «добрые люди» живут в этой стране!

   • Par ko tieši ir šis komentārs?

   • Ну, я же говорил, «добрые и милосердные»! Наверное, это национальная такая черта, устраивать злорадные пляски на костях?! И чем вы отличаетесь от исламских фундаменталистов? А ничем!

   • “На борту самолета Ту-154 Минобороны РФ находились военнослужащие и военные журналисты.
    Не знаю про культуру – но да, инструменты жалко. А остальные – военнослужащие. Oплакивали бы в Москве в 43-м ансамбль песни и пляски Вермахта, летевший на концерт под Сталинград?
    Российские военные журналисты? Это те, которые на Донбассе “вызывали огонь на себя” и работали в связке с ФСБ? Ну как же – помним. Если появляется где-то съемочная группа Life – жди провокации или обстрела. Это не журналисты – это пропагандисты, подельники режима Путина.
    На борту, как сообщает российская пресса, была т.н. “доктор Лиза”. Помните – незаконное воровство малолетних украинских детей на оккупированных территориях и вывоз их в Мордор. Многие родители хотели потом разыскать похищенных – но они пропали.
    Теперь и спросить не с кого…”

    • Гори в аду, сука! И за особо изощрённый цинизм и за прямое издевательство над погибшими людьми!!! Ты показал себя во всей красе. Ты не только вор, ворующий чужие ники. Ты ещё и канибал! Здохни тварь!

     • “…пришлось читать отзывы на катастрофу самолета Ту-154 ВВС Польши, который разбился в окрестностях Смоленска. Тогда Россия еще не вела войн ни с соседями, ни с дальними странами, но градус ненависти уже тогда там зашкаливал до такой степени, что комментарии православных и духовных были вне любой конкуренции. Тогда Задорнов, по образованию авиационный техник, вывел свою формулу, касающуюся разбившихся пассажирских самолетов о том, что те – тяжелее воздуха, потому и падают. Потом, россияне захлебывались восторгом после катастрофы транспортного Ил-76, сбитого в Луганске, где погибли десятки военных. И вот сегодня случилось событие «два в одном» с одной стороны, разбился самолет ВТА РФ, а с другой стороны, это такой же самый Ту-154, который погубил президента Польши Леха Качинського и правительственную делегацию Польши.
      Удивительно, что те же самые россияне, по такому же самому поводу, теперь требуют соболезнований и траура…”

     • Прекрати воровать чужие ники, сволочь! Удивительно, что ты сам ещё не здох. При таком количестве ненависти в организме, это крайне удивительно.
      Поставлю тебе свечку за упокой.

   • aptuveni 50% – Krievijas un Putina slavavētāji

   • grafistam kirilicā Atbildēt

    Россия ведет одновременно две агрессивные войны – против народов Украины и Сирии. Убиты тысячи людей, в том числе женщины, дети и старики. Граждане Украины отвечают России ненавистью и укреплением своей армии. Из Сирии вместе с ненавистью прилетают теракты. Их нельзя оправдать, и мы не знаем, были ли погибшие в этом самолете жертвами теракта. Очевидно лишь то, что, если бы Путин не вверг страну в сирийскую бойню, эти 92 человека были бы живы.

    • Жертва западной пропаганды, вам здорово промыли мозги, или что там у вас вместо этого. То есть, террористы это и не террористы вовсе, а белые и пушистые борцы с режимом, этакие революционеры?! Массовые казни несогласных, публичное отрезание голов в прямом эфире, и использование химического оружия – это демократично и приемливо. Вы это поддерживаете и одобряеете.

 17. njāāā — un atkal grupveidāāāā …toreiz hokejisti ..a tagad vesels makslinniemu kolektīvs … skumji tas viss tomēr

 18. mākslinieki??????????????????????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+