×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Melnajā jūrā nogrimis Latvijas kompānijai “Ostmet” piederošs kuģis

Kadrs no videoKadrs no video

Melnajā jūrā pie Turcijas krastiem ceturtdien nogrimis kravas kuģis “Fort Azov”, kurš pieder Latvijas uzņēmumam “Ostmet”, vēsta “PortNews”.

1970.gadā būvētais kuģis “Fort Azov” otrdienas vakarā vētras laikā sasvērās, jo izkustējās tā 3000 tonnu kokmateriālu krava. Kuģa kapteinis otrdienas vakarā lūdza palīdzību Turcijas krasta apsardzei, kas kuģi sasniedza pēc trim stundām.

Naktī vētras dēļ apkalpes evakuāciju nebija iespējams veikt, tas izdevās trešdienas rītā, kad kapteinis bija pārliecināts, ka kuģim draud nenovēršama nogrimšana.

Visi 12 “Fort Azov” apkalpes locekļi trešdienas rītā veiksmīgi evakuēti, bet naktī uz ceturtdienu kuģis nogrimis. Sentnevisā un Kitsā reģistrētais kuģis ar kokmateriālu kravu 17.februārī pameta Varnas ostu Bulgārijā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka kompānija “Ostmet” kopš pagājušā gada pieder Ukrainas pilsonim Sergejam Špilko (Sergii Shpylko). Pirms tam kompānija piederēja Latvijas pilsonim Igoram Grjaznovam.

Kā skaidrots gada ziņojumā par 2013.gadu, “Ostmet” vadība uzskata, ka uzņēmumam ir nestabils finansiālais stāvoklis. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka turpmāk uzņēmums plāno attīstīt savu darbību, lai pārvarētu 2013.gada zaudējumus un izturētu sarežģītos krīzes laikos. Vadība paredz gan turpināt kuģu remonta darbību, gan uzsākt jaunu biznesa virzienu, izmantojot savu un citu uzņēmēju pieredzi, jo kuģu remonts nenodrošinot pietiekamu rentabilitāti. Finanšu dati rāda, ka kompānijai pēdējo četru gadu laikā apgrozījums bijis nulle, bet zaudējumi 2013.gadā bijuši 62 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+